Слухати

У Херсоні ВО «Батьківщина» систематично порушує виборче законодавство / Новини на Громадському радіо

У Херсоні ВО «Батьківщина» систематично порушує виборче законодавство

15 листопада 2015 - 19:39
Стосовно виборчої активності херсонців, експерти Комітету виборців України поки що прогнозують, що явка на другому турі виборів мера міста може бути навіть меншою, ніж була у першому турі

Про це повідомила виконавчий директор Херсонської обласної організації Комітету виборців України Галина Бахматова на брифінгу, де йшлося про початок голосування другого туру виборів мера Херсона.

Так, на кількох виборчих спостерігачі Комітету виборців виявили «уповноважених осіб» від цієї партії, висуванцем якої є один з кандидатів у мери — Владислав Мангер.

«Від кожного кандидата може бути лише одна особа: або сам кандидат, або його довірена особа, або його спостерігач. Ось такі правила, тому порушувати їх не можна. І саме завдяки впливу нашого спостерігача це порушення було виправлено, і цей чоловік, уповноважена особа від «Батьківщини», покинула приміщення для голосування», — зазначила Галина Бахматова.

Також спостерігачі ХОО КВУ зустріли на виборчих дільницях людей, які називали себе спостерігачами від керівника Херсонської облорганізації ВО «Батьківщина» Юрія Одарченка і мали посвідчення газети «Ми — херсонці». Ці сумнівні журналісти під час бесід зі спостерігачами не могли визначитись, хто вони: представники місцевого політика, перебування яких на виборчих дільницях є протизаконним, чи все ж таки журналісти, яким закон дозволяє перебувати на дільницях. Спочатку навіть виникла плутанина: журналістів прийняли за співробітників іншого видання — «Херсонці».

«Ці численні журналісти не від інтернет-видання «Херсонці», а від газети «Ми — херсонці». А ця газета дійсно зізнається, що вона видавала посвідчення своїм волонтерам, своїм журналістам, своїм фрілансерам».

А на одній з ділянок голова комісії видав її членам не всі бюлетені, залишивши частину їх у сейфі. Це також суперечить закону.

«Ділянка №650 623 по вулиці Шмідта, 100 знов відзначилася. На першому турі голосування ця ділянка відзначилась тим, що деякі спостерігачі посилено та дуже нахабно вивішували свої інформаційні плакати під виглядом, що це нібито інформація, хоча згідно з законом це була агітація, яка заборонена у день голосування. На цій ділянці голова виборчої комісії, всупереч зауваженням нашого спостерігача відмовився виконати закон і частину бюлетенів не видав членам виборчої комісії, не видав тим, хто буде йти з виносною урною для голосування дома, а залишив частину бюлетенів просто у сейфі. Це категорично заборонено законом, всі бюлетені повинні бути видані та сейф має бути порожнім».

Мобільна група пояснила голові комісії, що він скоює адміністративне порушення, за яке йому загрожує великий штраф. Після цього він виконав закон, відчинив сейф та передав бюлетені тому, кому належить.

Стосовно виборчої активності херсонців, експерти Комітету виборців України поки що прогнозують, що явка на другому турі виборів мера міста може бути навіть меншою, ніж була у першому турі. Тоді цей показник склав близько 30-ти відсотків.

В’ячеслав Гусаков з Херсона для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+