Слухати

В Димитрові на Донеччині пройшов стихійний бунт дружин шахтарів

16 листопада 2015 - 18:06
У коментарі «Громадському радіо» про ситуацію розповів голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець
В Димитрові на Донеччині пройшов стихійний бунт дружин шахтарів / Новини на Громадському радіо

«У Донецькій області в місті Димитров вийшли на голодний бунт жінки шахтарів, які нагадали і владі, і керівникам ДП «Красноармійськвугілля», що є заборгованість по заробітній платі в їхній чоловіків. 13 листопада розпочався бунт», — розповідає Михайло Волинець.

myhaylo_volynec.jpg

Михайло Волинець
Михайло Волинець

Він каже, що заборгованість становить: 75% зарплати за вересень і 100% за жовтень. «Масла у вогонь», за його словами, підливають і платіжки за комунальні послуги.

Також страйкують шахтарі ще однієї шахти в місті, каже профспілковець:

«Сьогодні вже в першу зміну застрайкували шахтарі шахти імені Олексія Стаханова в цьому ж місті. І місцеві органи влади, Міністерство енергетики та вугілля та місцеві керівники доклали максимум зусиль, щоб  наобіцяти шахтарям, що уже 15 чи 20 — крайній термін, коли буде погашена заборгованість по заробітній платі».

Станом на цю годину страйк на шахті імені Стаханова припинився. А тим часом, за словами голови Незалежної профспілки гірників України, у Міністерстві вугілля і енергетики мають надію на роботу Кабінету міністрів щодо вирішення питання:

«Керівники міністерства сподіваються, що Кабінет міністрів випустить 300 мільйонів бюджетних коштів, які передбачено направити на зарплату шахтарям. Так чи ні, подивимось. Але шахтарі зараз готові страйкувати не тільки в «Красноармійськвугілля». Вони готові застрайкувати в Донецькій області, у Львівській, Волинській областях».

Тим часом в Міністерстві стверджують, що такі ситуації виникли на кількох державних підприємства в Україні. І  проблеми пов’язані з неефективністю роботи підприємств:

«Ситуація з невиплатами напряму пов’язана з неефективністю роботи шахти. І ми працюємо, як Міністерство, в першу чергу, системно. Стосовно покращення ефективності роботи», — коментують ситуацію в прес-службі міністерства.

І гірники, і їх родини кажуть, що готові до різних форм протесту, якщо їм не виплатять заробітні плати найближчим часом. І щоб їх вимоги були більш чіткими та конкретними, відповідальність за управління стихійною акцією взяла на себе Незалежна профспілка гірників України.

Аріна Крапка з Луцька для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+