Слухати

В Ужгороді мером став секретар міськради Богдан Андріїв

16 листопада 2015 - 12:49
Секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв переміг на виборах міського голови в обласному центрі Закарпаття
В Ужгороді мером став секретар міськради Богдан Андріїв / Новини на Громадському радіо

bogdan_andriyiv_0.jpg

Богдан Андріїв
Богдан Андріїв
uzhgorod.net.ua

За нього віддали свої голоси 20 665 ужгородців, а за конкурента — екс-нардепа та колишнього міського голови Сергія Ратушняка — рівно удвічі менше.

Загалом в Ужгороді проголосували 38% виборців. Члени комісій та спостерігачі стверджують, що це — дуже низька явка. Говорить голова виборчої дільниці №767  Йолана Захарія:

«Я була головою або секретарем багато разів уже, але такої низької явки, як тепер, іще не було в нас. У нас тепер на цей час 505 виборців проголосувало. Це – 36% і це дуже маленька явка. 1369 — це в нас загальна кількість виборців. На даний момент низька явка. Не знаю, чому це».

Самі ж ужгородці пояснюють своє небажання йти голосувати по-різному: одні дощової погоди злякалися, інші таким чином протестують проти обох кандидатур. Ужгородка Наталія Касим, хоча під час першого туру була спостерігачем на одній з дільниць, цього разу вибори проігнорувала:

«Я не пішла голосувати, тому що нема за кого голосувати. Фактично: або за психічно хворого антимайданівця або просто за натимайданівця і бандита. Я не бачу можливості піти проголосувати. Мені совість не дозволяє. Крім того, не хочу збільшувати явку своїм голосом».

На думку ж доктора філософських наук, професора, соціолога та керівника «Карпатського центру полінгових досліджень» Федора Шандора, низька явка була досить-таки прогнозованою. Він також говорить про безальтернативність вибору, адже і Сергій Ратушняк, і Богдан Андріїв в часи Революції гідності були представниками табору антимайданівців.

«Оскільки тут не були представлені інтереси більш розширеної групи людей, тобто депутатів в місцеві чи інші ради, тому, звичайно, агітація велася тільки з двох команд. Не з боку десятків команд. А в десятках команд і, відповідно, багато працюючих. Тому це було очікувано. Ми ще напередодні виборів сказали, що явка буде ну максимум до 35%. Ну, і наші дані з цим збігаються. Кліматичні позиції – листопад. Плюс безальтернативність, тому що обидві команди представлені тими групами, які входили в одну до революції 13-го року, до Майдану. Представляли антимайдан і один, і другий. Та й найбільш активні особи допустилися до того, що вони закликали до: а) не йти; друге: ігнорувати вибори вже на самих виборчих дільницях, тобто всіляку анімацію творити», — наголосив Федор Шандор.

Відсоток зіпсованих бюлетенів на виборах міського голови в Ужгороді становив більше 10%.

Деякі ужгородці виклали у соціальні мережі фото власних зіпсованих бюлетенів. Серед них — чимало лідерів думок: редакторів відомих інтернет-ЗМІ Алла Хаятова та Олег Диба, і навіть новообраний депутат Ужгородської міської ради Роман Богуславський.

 

Приєднуюсь до флешмобу #зіпсуйбюлетень і подаю зразок власної творчості))

Posted by Роман Богуславский on 15 ноября 2015 г.

 

Нагадаємо, в Ужгороді «мінували» три дільниці.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+