Слухати

Греф заявив про масштабну банківську кризу в Росії / Новини на Громадському радіо

Греф заявив про масштабну банківську кризу в Росії

17 листопада 2015 - 18:56
Голова Ощадбанку розцінив те, що відбувається на банківському ринку, як наймасштабнішу кризу за 20 років

Про це повідомляє РБК.

«Все, що ми зараз бачимо — це масштабна банківська криза. Ми бачимо нульовий прибуток банківського сектора, величезне формування резервів, ЦБ доводиться очищати банківський сектор від банків, які такими не є. В цілому ситуація дуже важка в банківському секторі, але вже контрольована», — пояснив Греф.

За його словами, нинішня криза виявилася найбільш затяжною за останні 20 років, а гірших наслідків вдалося уникнути лише завдяки досвіду кризи 2008-2009 років і своєчасному втручанню держави.

«Якби держава не виділила трильйон рублів, то ситуація могла б бути значно драматичнішою. Хоча процес очищення банківського сектора триватиме ще кілька років, і це буде серйозним випробуванням для банків», — зазначив Греф.

Він також додав, що в 2016 році ВВП Росії продовжить знижуватися, а ціна на нафту буде утримуватися вище позначки $ 50 за барель.

Восени 2015 поточну ситуацію в банківському секторі Росії Греф оцінив як досить стійку, не виключивши, однак, можливості нових банкрутств дрібних, середніх і навіть великих банків.

«У цій частині, я думаю, до кінця 2016 року ситуація в секторі буде достатньо непроста», — сказав він.

Пізніше представник Центробанку спростував це, повідомивши, що беручи до уваги непросту ситуацію і в економіці в цілому, і в банківському секторі зокрема, не бачить ознак системної кризи в банках. «Ніяких ознак кризи не бачу», — сказав у вівторок журналістам перший заступник голови ЦБ Олексій Симановський, передає РІА «Новості».

«Ситуація непроста, але робоча, так само, як і вона була якийсь час тому. За нашими даними та за об’єктивними даними, ситуація потихеньку поліпшується в банківському секторі … Є слабке малопомітне поліпшення ситуації», — заявив також Симановський, виступаючи у вівторок в Раді Федерації.

В той же час експерти, що їх опитала агенція, підтверджують оцінку Грефа про масштабну банківську кризу в Росії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+