Слухати

Підсумки виборів у Запоріжжі: бардак у передвиборчий період та тиша в дні виборів

17 листопада 2015 - 18:07
17 листопада, громадські організації, активісти, соціологи та політологи, що спостерігали за ходом передвиборчої агітації та голосування, підбили підсумки кампанії у Запорізькій області
Підсумки виборів у Запоріжжі: бардак у передвиборчий період та тиша в дні виборів / Новини на Громадському радіо

Експерти зазначають, що через стислі терміні, в котрі була проведена кампанія місцевих виборів, не вдалося ні як слід підготувати комісії, ні належним чином ознайомити їх з новим виборчим законодавством.  А головною проблемою вважають непрозорість фінансування кандидатів і партій – мільйони гривень, що були витрачені на рекламу та агітацію, належним чином не представлені в міську та обласну комісії. Внаслідок цього виборець не знає, з яких джерел фінансується кандидат.  

Проте, за словами головного координатора мережі ОПОРА у Запоріжжі Дмитра Арабажиєва, є і позитивні моменти: склад органів місцевої влади оновився.

«54 нових депутата міськради — це, я вважаю, прорив. Оновлення складу обласної ради — також велике досягнення для Запорізької області», — зазначив Дмитро Арабаджиєв. 

За словами прес-секретаря «ОПОРИ» у Запоріжжі Катерини Коротченко, більшість кандидатів вели свою передвиборчу кампанію не по-європейські. Наприклад, були кандидати, котрі майже  не спілкувалися з електоратом, а якщо спілкувалися зі ЗМІ — то лише підконтрольними їм. До речі про ЗМІ: згідно моніторингу «ОПОРИ», більшість медіа у регіоні під час виборчої кампанії проявили себе як ангажовані тим чи іншим кандидатом.   

«До європейських стандартів нам ще дуже далеко. Не дивлячись на тем, що говорять, що ми йдемо в Європу, виборча кампанія продемонструвала, що кандидати в Європу не йдуть», — наголосила Катерина Коротченко.

Що стосується порушень, то тут всі спостерігачі і активісти зазначають зміну пріоритетів. Якщо раніше вони здебільшого траплялися саме в день голосування, то зараз 90 відсотків порушень фіксується у період агітації.

В цілому ж, ці вибори продемонстрували низьку явку та втому виборця. Про це заявив соціолог Дмитро Шуманов:

«Люди просто втомилися від виборів. Найяскравіший факт — 10 тисяч бюлетенів запоріжці просто зіпсували, голосуючи під час другого туру виборів».

Як жартували активісти, якби існувала партія «Зіпсованого бюлетеня», цієї кількості було б достатньо, щоб провести її у міськраду.

Максим Щербина для «Громадського радіо» з Запоріжжя

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+