Слухати

Сьогодні правоохоронці звітують за розслідування  розгону студентів у 2013  / Новини на Громадському радіо

Сьогодні правоохоронці звітують за розслідування розгону студентів у 2013

17 листопада 2015 - 10:48
Генпрокуратура України, МВС та СБУ виступає зі звітами стосовно результатів розслідування розгону студентського Майдану

У Києві об 11:00 розпочинається брифінг начальника управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури України Сергія Горбатюка та керівників підрозділів МВС та СБУ щодо передумов Революції Гідності; результатів розслідування розгону студентського Майдану, інших акцій протесту в грудні 2013 року; кримінального та адміністративного переслідування активістів та учасників громадських рухів, так вказано на офіційному сайті Генпрокуратури. 

Дивіться пряму трансляцію на відео нижче.

Говорить начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк:

«Робота тривала біля 2 років. На сайті ГПУ створений реєстр злочинів під час революції Гідності. За своєю масштабністю ці події не мали аналогів на території України. 

Розслідується більше 2000 злочинів вчинених в той час. Постраждало більше  2200 потерпілих. 8 тисяч слідчих та процесуальних дій. Вилучено більше 1,5 тисячі таріків телефонних з’єднань. Більше 60 терабайт відеозаписів про всі ті події. На даний час притягнуто 275 підозрюваних.

Стосовно розгону студентського Майдану. Встановлено організаторів, які учиняли цей злочин. Безпосередньо рішення приймалося колишнім президентом країни. Було витіснено за межі мітингу більше 300 осіб. Було побито 84 особи, з них 17 студентів» — заявив він.

За його словами, колишня влада незаконно притягувала до кримінальної відповідальності. Таким переслідуванням було піддано більше 200 протестувальників, ця діяльність була скоординована. 

«На даний час притягнуто до крим. відповідальності за фактами незакнних арештів, 25 осіб. Зокрема, направлено до суду обвинувальні акти щодо 7 прокурорів, 4 суддів та 9 слідчих міліції», — додав він.

«Ці результати не є остаточними. Робота ведеться, і влаштована так, щоб усі понесли відповідальність, впершу чергу замовники» — зазначив.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+