Слухати

У частинах так званих «аватарів» до протверезіння саджають у ями, — боєць

17 листопада 2015 - 15:23
«Аватарами» називають солдат, що випивають і втрачають контроль над собою
У частинах так званих «аватарів» до протверезіння саджають у ями, — боєць / Новини на Громадському радіо

Сергій нещодавно демобілізувався, молодий чоловік розповідає, що сьогодні є проблема з дисципліною у Збройних силах України, зокрема, це стосується алкоголю. Вояків, що випивають і геть втрачають контроль над ситуацією, прозвали «аватарами».

yamy_dlya_avatariv_2_0.jpg

Ями для «аватарів»
Ями для «аватарів»

«Хто такі «аватари»? Це військовослужбовці, які випивають і не можуть виконувати свої обов’язки, проп’ють бензин, а значить, коли тривога, у траншеї їхня позиція буде порожня», — говорить Сергій.

Покарання для таких «аватарів» були різними, розповідає Сергій. Починалося все із вмовлянь, коли це не діяло, «аватарів», щоб ізолювати їх від особового складу, саджали до протверезіння до спеціальних ям.

«Їх спочатку вмовляло керівництво, потім саджали до ям, давали лопати. Це люди непробивні», — говорить Сергій.

Про окремих «непробивних» розповідає і капелан 57 бригади, що наразі дислокується на Донеччині. Іван із позивним «Сармат» каже: більшість вояків нормальних, патріотично налаштованих, але є такі, що стають ганьбою усього підрозділу. І за цє є ряд стягнень.

«На превеликий жаль, за вживання алкоголю, нап’ються пива, їм погано, потім ведуть себе неадекватно, попадають до патруля, мінус усім — і їм, і нам як бригаді», — розповів капелан Іван.

Проблему випивки у Збройних силах неохоче, але визнають і в штабі АТО. Заступник керівника по взаємодії зі ЗМІ Тарас Дзюба запевняє: робота ведеться, наразі розгорнуто чимало військових комендатур по всій лінії.

«У нас развернуто достаточно большое количество военных комендатур, они перемещаются в зависимости от перемещения войск, они ежедневно проводят огромную работу по профилактике правонарушений», — розповів Тарас Дзюба.

В одній з військових комендатур, де вдалося побувати кореспонденту «Громадського радіо», розповіли: щодня сюди привозять військовослужбовців з різних частин у нетверезому стані. Того дня у камері сидів чоловік, якого привезли вже вп’яте  до комендатури.  Втім, коментувати це офіційно відмовляються. Проводять роботу з п’яницями, у тому числі і психологічну. Та найчастіше карають грошима, адже одразу позбавляють премії.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+