Слухати

На Дніпропетровщині демобілізовані бійці стануть програмістами

18 листопада 2015 - 15:48
Вже п'ята група воїнів АТО — 12 демобілізованих — тричі на тиждень опановує комп'ютерну спеціальність на курсах при місцевій облдержадміністрації
 На Дніпропетровщині демобілізовані бійці стануть програмістами / Новини на Громадському радіо

«Это программистские курсы, это курсы, которые связаны с веб-разработкой и ребята там изучают курсы по созданию сайтов и по веб-разработке на языке PHP», — говорить співробітниця навчального центру Ольга Бігдан. 

biyci_za_navchannyam_0.jpg

Бійці за навчанням
Бійці за навчанням

Спочатку воїни АТО знайомляться з комп’ютером, далі починають вивчати безпосередньо програмування. Мотивація у тих, хто ще вчора перебував у зоні бойових дій, надзвичайна — продовжує Ольга Бігдан:

«Настолько мотивированных студентов в нашем центре не так много. Ребята уже перестроили свое отношение к жизни, они наверняка понимают, что сейчас сфера IT самая перспективная. И они видят себя в роли IT-шников».

Сергій Ніпершин за фахом технік-механік. Після року перебування в АТО, де у складі 93ї бригади пройшов Піски, Авдіївку, Донецький аеропорт, чоловік вирішив докорінно змінити власне життя, опанувати нову спеціальність.

«IT- технологии — за ними будущее. Поэтому, чтобы идти в ногу со временем, владеть этой информацией, научиться чему-то новому. Возможно — приобрести новую профессию, новую специальность. Я хожу кроме этого еще на курсы английского — спасибо волонтерам», — говорить Сергій Ніпершин.

Опанована спеціальність може стати для воїнів АТО основною. Адже у Дніпропетровську серед ІT-компаній існує попит на програмістів. Розповідає радник голови ДОДА Юрій Голик:

«90 человек уже прошли курсы по программированию. Те две группы компьютерной грамотности, которые закончили, все дальше пошли на PHP-программирование. А те, которые уже занимались программированием, продолжают.  Дальше пойдут работать в IT-компании».

Наразі такі ж курси для воїнів АТО відкрилися у Кривому Розі. А за кілька тижнів мешканці інших населених пунктів на Дніпропетровщині також матимуть змогу приєднатися до онлайн-курсів.

Маргарита Кримова з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+