Слухати

У Кривому Розі наспіх скликали сесію нової міськради

18 листопада 2015 - 11:02
Під будівлю зігнали мітинг "За уверенность в завтрашнем дне"
У Кривому Розі наспіх скликали сесію нової міськради / Новини на Громадському радіо

Про це «Громадському радіо» повідомила Ольга Бондаренко, новообрана депутатка Криворізької міської ради. За її словами, сесія була зібрана в екстреному порядку, з порушенням всеможливих процедур. 

«Многие депутаты даже не были предупреждены о том, что собирается сессия, и узнали об этом случайно. Часть депутатов, которые были избраны, они до этого момента не успели подать заявления в избирательную комиссию, и поэтому не смогли принять участие в заседаниях. К чему была спешка, ну наверное, для того,чтобы произошла коронация господина Вилкула. Партия «Самопомощь» и «Укроп» не принимали участие в заседании. Мы сделали совместное заявление о том, что считаем нелегитимным это собрание и не собираемся узаканивать его даже своим присутствием», — заявила депутатка. 

У залі зареєструвалися 46 депутатів з 64 обраних. З 8-ї ранку під будівлю міськради працівники різних підприємств Кривого Рогу приїхали на мітинг «За чесність і впевненість у завтрашньому дні».

«Вчера еще поступала информация о том, что с предприятий собирают людей, чтобы торжественно и радостно приветствовать Вилкула. Так и случилось сегодня, они под зонтиками, не смотря на дождь, приветствовали депутатов оппозиционного блока. Как только депутаты ушли, людей увезли на автобусе. Как нам сообщалось, людей собирали под угрозой увольнения», — повідомила Ольга Бондаренко.

fe4 129 787c60f884a450f9dea304 551b.jpg

Зігнана підтримка Вілкула у Кривому Розі
Зігнана підтримка Вілкула у Кривому Розі
http://www.0564.ua/

За її словами, другий тур пройшов з численними порушеннями. 

«Кричащим фактом есть то, что все наши жалобы и акты не принимались избирательной комиссией, и даже вчера, под давлением общественности, мы не смогли заставить их следовать всем порцедурам и букве закона. Одна жалоба могла рассматриваться чуть ли не два часа», — додала вона.

Голова міської виборчої комісії на сесії оголосив поіменно список обраних депутатів міської ради, а також результати 2 туру голосування за кандидатів на посаду міського голови. За кандидата Юрія Вілкула віддано 89 209 голосів, за кандидата Юрія Милобога — 88 457.

У прес-центрі Криворізької міської ради телефони не відповідають. 

«Громадське радіо» звернулося за коментарем до координатора «Опори» у Дніпропетровькій області, який зараз знаходиться на місці подій.  За його словами, з точки зору законодавства, скликання сесії відбулося без порушень.  

«Ну немає заборон проводити цю сесію, тому що є тільки крайній граничний термін 20-денний, коли її слід би було провести. Те, що не розглянули скарги, це дійсно важлива причина, з якої можна було не ініціювати, але сесія відбулася. Депутатів і мера привели до присяги. Мер отримав посвідчення міської голови, і закрив сесію. Власне, на цій сесії повинен був обиратись секретар міської ради. Але цього не сталося, сесія була проведена лише для того, щоби вручити меру посвідчення», — прокоментував «опорівець» Сергій Федько.

Оскаржувати, звісно, будуть, але чим це закінчиться, невідомо, вважає він.  

Раніше «Громадське радіо» передавало, що у Кривому Розі міліція спробувала розігнати акцію протесту. Також відомо, що Кривий Ріг проти Вілкула: комісія перераховує голоси під тиском громадян.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+