Слухати

В Україні створили базу даних порушень прав студентів та викладачів

18 листопада 2015 - 16:17
Вже зареєстровано 212 порушень. Найбільше порушень на даний момент зареєстровано у Києві
В Україні створили базу даних порушень прав студентів та викладачів / Новини на Громадському радіо

Про це розповів виконавчий директор CEDOS Єгор Стадний.

«Ми зіткнулися з проблемою, що інформація про різноманітні зловживання в університетах губиться в інформаційному просторі. В Україні повідомлення про корупцію і різного виду порушення у ВНЗ найчастіше з’являються протягом вступної кампанії, проте, пізніше всі вони забуваються. Окрім поодиноких винятків, репутація ВНЗ майже не страждає, ситуація всередині не змінюється і стимулів для активної боротьби з проблемами у керівництва не виникає. Так з’явилась ідея створити ресурс, де інформація про порушення у ВНЗ назавжди залишається нанесена на карту, — каже Єгор Стадний.

За словами засновника, будь-хто може зареєструвати своє повідомлення про порушення. Його переглянуть та перевірять, каталогізують та внесуть до бази. Пройшовши ці етапи, порушення відображатиметься у декількох географічних та тематичних розрізах.

«Лише 73 університети з понад 200 державних вишів публікують штатні розписи, у яких вказують зарплати кожної з посад та розподіл фондів оплати праці. Це є порушенням у галузі доступу до інформації», — відзначає Стадний.

Часто надходять повідомлення, які насправді не сигналізують про порушення, що свідчить про необізнаність у законодавстві, своїх правах і обов’язках.

«Ми намагаємось цьому зарадити, публікуючи статті з роз’ясненням правил проведення різних процедур у ВНЗ. Про права у студентів у гуртожитку або під час навчання, чи можна стягувати плату за пропущені пари, як укласти договір на оплату за навчання, як мусить відбуватись прийом на роботу та звільнення викладачів, як обраховується індексація, чи можлива агітація у ВНЗ – ми стараємось пояснити, як і куди звертатися з різними проблемами», — каже Єгор Стадний.

Наразі на платформі Profrights уже зафіксовано 213 правопорушень. Інформація про порушення в університетах України формуватиметься з відкритих даних та з повідомлень користувачів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+