Слухати

"Хлопчик до школи приніс снаряд" — лекції про мінну небезпеку на Донеччині

19 листопада 2015 - 11:57
У рамках інформування дітей про мінну небезпеку військові капелани провели бесіди в усіх загальноосвітніх школах Костянтинівки
«Хлопчик до школи приніс снаряд» — лекції про мінну небезпеку на Донеччині / Новини на Громадському радіо

roman_basanskyy.jpg

Роман Басанський
Роман Басанський

Військові капелани розповідають школярам, як діяти і чого категорично не можна робити, якщо дитина, наприклад, опинилася на мінному полі. З нього не вийти неушкодженим, тож треба стояти на місці, подзвонити до МНС або чекати, коли хтось ітиме поряд. Така інформація актуальна не лише на Донеччині, — розповідає капелан Роман Басанський.

«Даже в Житомирской области это актуально, потому что в одном из случаев нашли под мостом ящик с минами, во втором случае там произошел недавно взрыв. Третий случай: ребенок принес в школу 30-калибра снаряд, его дядя привез с войны, с фронта. Поэтому это актуально во всех областях, особенно в этих местах. Мы ездим, рассказываем, стараемся. И вот вчера в новостях читаем – человек распиливал болгаркой снаряд и взорвался на нем. Мы понимаем: то, что мы делаем, надо делать еще больше, еще усиленнее, еще интенсивней».

Послухати інформацію запрошують школярів різного віку. Та найважливіша аудиторія — 5-7 класи, коли дітям усе цікаво. За статистикою, каже капелан Роман Басанський, саме діти такого віку найчастіше потрапляють у небезпеку.

Учні ставили багато питань і кажуть, що запам’ятали головні поради військових: не панікувати, не чіпати жодних предметів і намагатися попередити інших.

lekciya_dlya_shkolyariv_0.jpg

Лекція для школярів
Лекція для школярів

Подібні заняття зі школярами капелани обіцяють проводити і надалі, аби убезпечити дітей. А ще сподіваються, що вдома діти розкажуть батькам, чого їх вчили військові. За статистикою з початку збройного конфлікту на Донбасі постраждали чи загинули понад 100 маленьких українців.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+