Слухати

Саакашвілі звинувачують в розтраті грошей, зібраних для воїнів АТО

19 листопада 2015 - 12:59
Сам губернатор Одещини на звинувачення реагує спокійно, закиди опонентів він вважає замахом на результати реформ
Саакашвілі звинувачують в розтраті грошей, зібраних для воїнів АТО / Новини на Громадському радіо

dmytro_golubov_.png

Дмитро Голубов
Дмитро Голубов

Народний депутат України Дмитро Голубов звинуватив губернатора Одещини в розтраті грошей, які той отримав від благодійного фонду «На благо Одеси». За його словами, бізнесмени, які заснували фонд, позиціонують його як фонд допомоги воїнам АТО та правоохоронцям, однак гроші з нього йдуть на особисті потреби «команди Саакашвілі». Ці дані сталі відомі після хакерської атаки на пошти членів «грузинської команди», каже народний депутата України Дмитро Голубов:

«Грузинская хакерская группировка «Хинкали» опубликовала ряд очень интересных документов, о транжирстве денег  грузинской командой. А именно покупками 6 дорогих автомобилей, покупкой фуршетов по 111 тысяч гривен в бристоле, и тратой денег на социальную якобы рекламу г-на Саакашвили».

Але головна стаття витрат, що обурила народного депутата – це авіаперельоти. Їх в «команді Саакашвілі» достатньо. Середня ціна за пересування країною літаком становить дві тисячі гривень в один кінець. Літали і сам Михеїл Саакашвілі, і представники його команди, і навіть улюблена співачка губернатора із Грузії. І все, каже народний депутат України Дмитро Голубов, коштом благодійного фонду.

«Правоохранительные органы смогут обратиться официально в благотворительный фонд, смогут обратиться в КП «ООО КП Аэростиль», которое продает билеты грузинской команде, и получить все необходимые подтверждения того, что Лордкипанидзе и вся другая публика пользуются билетами и летают в Киев, в Рим, в Стамбул за счет средств одесситов», — сказав Дмитро Голубов.

Однак найбільше Голубова обурили вояжі очільника Одеської поліції Георгія Лордкіпанідзе. Урядовцю, на думку депутата, літати бізнес-класом за чужий кошт неможна, навіть більше — за це передбачена певна відповідальність.

myheyil_saakashvili_normalnyy_0.png

Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі
Громадське радіо

«Если полет Цинцадзе, Рубашвили, Адеишвили — это просто неприлично, если полет Софии Ниджерадзе — это аморально, то полет генерала милиции Лордкипанидзе является коррупционным правонарушением. Я как народный депутат, как член комитета по вопросам правовой политики и правосудия сегодня же обращусь к генеральному прокурору Украины, главе министерства внутренних дел с просьбой о составлении акта о коррупционном правонарушении и передаче этого акта в суд и далее следующей отставкой Лордкипанидзе», — наголосив народний депутат України Дмитро Голубов.

Сам губернатор Одещини Михеїл Саакашвілі сприймає скандал навколо нього спокійно. Благодійний фонд, на його думку, створений заради потреб одеситів, і ті гроші, що йшли на фінансування «команди Саакашвілі», не відбирали у воїнів АТО. Закиди опонентів він вважає замахом на результати власних реформ.

«Какая проблема, если глава одесской полиции летает по служебным делам, а он ни по каким другим делам не летает, то, что в Одессе впервые за историю есть честный полицейский — это и раздражает этих криминальных шавок. Пусть они гавкают, пусть они лают, все равно мы наведем порядок в городе», — сказав Саакашвілі.

Він також наголосив, що автомобілі, придбані за рахунок благодійного фонду, будуть передані поліції. За гроші цього ж фонду вже куплена перша квартира герою АТО, ключі від якої вручив губернатор.

Ганна Снєгіна з Одеси спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+