Слухати

Законодавці прописали презумпцію невинуватості підприємців

20 листопада 2015 - 13:05
У ВР прийняли в першому читанні законопроекти, запропоновані урядом, які мають полегшити життя підприємцям
Законодавці прописали презумпцію невинуватості підприємців  / Новини на Громадському радіо

Верховною Радою прийняті за основу законопроекти, які несуть нове бачення взаємодії системи державного нагляду (контролю) і бізнесу, заявила голова Державної реєстраційної служби Ксенія Ляпіна, про це пише Урядовий портал

«Якщо раніше бізнесу потрібно було доводити контролюючим органам свою невинуватість, то новим законодавством пропонується закріпити презумпцію правомірності поведінки суб’єкта господарювання і заставити контролера довести необхідність перевірки. Така презумпція невинуватості того кого перевіряють перед тим хто перевіряє дасть змогу втілити нову філософію у стосунках контролюючих органів та бізнесу», — прокоментувала нововведення Ксенія Ляпіна.

Законопроектами  № 2531а від 27.08.2015, № 2422а від 21.07.2015,  № 2418а від 21.07.2015 передбачено встановлення єдиного порядку стягнення адміністративно-господарських санкцій і розміщення на офіційних веб-сайтах нормативно-правових актів, дотримання яких перевіряється під час здійснення заходів контролю. А також  закріплення презумпції правомірності поведінки суб’єкта господарювання та недопущення встановлення планових показників чи будь-якого іншого планування щодо притягнення суб’єктів господарювання до відповідальності.

До того ж, прописане формування єдиної системи нормативно-правового регулювання і впровадження додаткових правових гарантій для запобігання незаконному чи надмірному втручанню органів державного контролю, зокрема коригуються умови відшкодування шкоди, заподіяної юридичним та фізичним особам внаслідок незаконного застосування санкцій; порядок оскарження постанов, розпоряджень, приписів посадових осіб контролюючих органів тощо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+