Слухати

Український проект Petiole став одним з 20 найяскравіших стартапів світу / Новини на Громадському радіо

Український проект Petiole став одним з 20 найяскравіших стартапів світу

23 листопада 2015 - 18:08
Український сервіс Petiole, який дозволяє відслідковувати розвиток рослин, був визнаний впливовим американським телеканалом CNBC одним з 20 найкращих стартапів світу

Американський телеканал CNBC склав список 20 найгарячіших стартапів з 800, що були відібрані для конкурсу Startup Open у США, — передає ресурс Platforma.

Кияни Андрій Селезньов і Марина Кузьменко створили Petiole у 2013 році. Це мобільний додаток, який вимірює площу листа рослини, а також хмарне рішення, яке аналізує дані. Додаток представляє розумні рекомендації та оцінки ефективності догляду за рослиною. Він контролює динаміку її росту, допомагаючи зрозуміти, як рослина реагує на погоду та стимулятори росту.

Першими, хто використав Petiole, були вчені-екологи, які проводили експерименти з площею листка. Після цього засновники стартапу поспілкувалися з аграріями та зрозуміли, що їм також буде корисна інновація. З тих пір клієнти сервісу змогли виміряти 2500 площ листків і завершити 3 наукових проекти.

Там, де раніше спеціалісти робили оцінку на око і могли зробити помилку, тепер можна використати додаток, відзначивши динаміку росту рослини. Час вимірювання площі листка рослин менший, ніж одна секунда. Вимірювальна система складається з трьох компонентів: фіксації, підставки для смартфона, калібрування і вимірювання пластини. Відтепер аграрії можуть оцифровувати динаміку розвитку рослини, та за допомогою зручного механізму відслідковувати усі зміни. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+