Слухати

Кияни збирають підписи на монумент члену УПА, що підпалив себе на Хрещатику

24 листопада 2015 - 14:07
Кияни збирають підписи, аби встановити монумент патріоту Василю Макуху: в минулому члену УПА, який спалив себе на Хрещатику, протестуючи проти політики русифікації та агресії СРСР у Чехословаччині
Кияни збирають підписи на монумент члену УПА, що підпалив себе на Хрещатику / Новини на Громадському радіо

Кияни підписують петицію до Кличка про вшанування пам’яті члена УПА Василя Макуха, який 1968 року вчинив акт самоспалення на Хрещатику, протестуючи проти політики русифікації. Про це повідомив Юрій Бутусов на своїй сторінці в соцмережі.

З метою вшанування пам’яті дисидента, колишнього члена УПА Василя Макуха, який 5 листопада 1968 року вчинив акт самоспалення на Хрещатику на знак протесту проти політики русифікації України та агресії СРСР у Чехословаччині, активісти пропонують:

 — Встановити на місці самоспалення Макуха (Хрещатик, 27) монумент або меморіальну дошку. Йдеться не про помпезний пам’ятник, а про вишуканий монумент, який спонукав би до роздумів про сміливість поодиноких дисидентів в СРСР та несвідомість мовчазної більшості;

 — Включити інформацію про відчайдушний протест Макуха до навчальних програм середньої та вищої школи;

 — Запропонувати Верховній Раді визначити 5 жовтня днем опору тоталітаризму.

Раніше «Громадське радіо» писало, як Василь Макух у 1968 році біля Басарабського ринку підпалив себе зі словами: “Геть окупантів!”, “Хай живе вільна Україна!”

makuh_0.jpg

Василь Макух, самоспалення
Василь Макух, самоспалення

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+