Слухати

ФСБ в Криму завела кримінальну справу за підрив електроопор

25 листопада 2015 - 11:38 133
Наталія Поклонська повідомила, що хід розслідування бере під особистий контроль. Раніше "прокурор" заявляла, що дана стаття передбачає позбавлення волі на термін до 20 років

Управління ФСБ в Криму порушило кримінальну справу за фактом підриву опор ліній електропередач, за якими електроенергія надходила на півострів. Справа заведена за частиною 2 статті 181 КК РФ — диверсія.

Про це заявила «прокурор» Криму Наталія Поклонська, пише Центр журналістських розслідувань.

Кримінальну справу, за її словами, порушено 24 листопада. Підозрюваних у слідства поки що немає.

«Органи слідства встановлять і підозрюваних, пред’являть звинувачення і оголосять у розшук, проводитимуть досудове розслідування. Ми бачимо те, що показують нам ЗМІ, як деякі представники, в тому числі і громадяни, які виїхали з території Криму, перешкоджали проведенню ремонтних робіт на підірваних лініях електропередач. Це відомі особи, що тут приховувати. А причетні вони, будуть визначати вже слідчі попереднього слідства», — сказала Поклонська, додавши, що хід розслідування бере на особистий контроль.

Перший кримський канал опублікував відео з Поклонською, яке, ймовірно, було в ефірі напередодні, що дозаяви про порушенння кримінальної справи. Там «прокурор» говорить про можливе покарання винних у підриві ув’язненням до 20 років, а у випадку спричинення смертей — пожиттєве покарання.

21 листопада близько 23.30 годин (00.30 22 листопада по Криму) в селі Чаплинка були повторно підірвані раніше пошкоджені опори ліній електропередач, за якими електроенергія надходить з материкової України на територію окупованого Криму. Крим був повністю знеструмлений. Через кілька годин електропостачання було частково відновлено. На півострові введений режим надзвичайної ситуації.

Раніше «Громадське радіо» передавало повідомлення Мустафи Джемілєва про відновлення однієї опори у найближчий час. «Укренерго» працює над відновленням опори. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+