Слухати

У Запоріжжі присяга новообраного мера пройшла під крики «Ганьба»

26 листопада 2015 - 08:32
Засіданню сесії міськради в Запоріжжі передував мітинг, на якому представники ряду політичних сил, вимагали призначення секретарем міськради представника, цитуємо, «демократичних сил»
У Запоріжжі присяга новообраного мера пройшла під крики «Ганьба»  / Новини на Громадському радіо

Обрання секретаря мало стати одним з питань, котре планувалося вирішити на сесії. Нагадаємо, що найбільшу кількість голосів на виборах міського голови, у Запоріжжі отримав самовисуванець Володимир Буряк, котрий до перегонів займав посаду головного інженера на підприємстві «Запоріжсталь», що належить Рінату Ахметову.

buryak.jpg

Володимир Буряк принимає присягу під крики \"Ганьба\"
Володимир Буряк принимає присягу під крики «Ганьба»
Громадське радіо

Найбільшу ж кількість голосів у виборах до міськради взяв Опозиційний блок. Саме цими двома факторами і були зумовлені вимоги мітингарів. Крім мітингу, початку сесії передував також ряд скандалів.

По-перше виявилося, що всередину мерії потрапити зможуть далеко не всі активісти, оскільки кількість місць у сесійній залі обмежена – хоча раніше приміщення вміщало всіх. Після досить бурної дискусії з людьми на вході, котрі відмовилися представлятися, у середину змогли всі бажаючи. За словами депутата Запорізької міськради, ветерана АТО В’ячеслава Зайцева, другий скандал трапився під час спроби розгорнути в сесійній залі плакат «Вимагаємо демократичного секретаря»:

«Наші активісти – «Ми запоріжці», піднялися наверх з плакатом, там ніякої нецензурщини не було, вимог скинути владу теж не було. Там було написано: «Вимагаємо демократичного секретаря». Начебто журналісти порвали плакат. Зараз активісти з цим розірваним плакатом у центрі залу. Я підвів наших хлопців АТОшників, вони займаються охороною порядку», — зазначив В’ячеслав Зайцев.

ohrana_vokrug_buryaka_0.jpg

На сессию горсовета в Запорожье активисты пришли с плакатами
На сессию горсовета в Запорожье активисты пришли с плакатами
Громадське радіо

Сам Володимир Буряк увійшов у сесійну залу міськради у супроводі міліції. А в залі навколо мера постійно знаходилися декілька людей, котрі вочевидь виконували функції охорони, проте представлялися журналістами. Після представлення всіх нових депутатів міськради, настала черга мера. Проте читати присягу Володимиру Буряку довелося під крики «Ганьба».

Особливе обурення присутніх в залі викликав той факт, що Володимир Буряк спілкувався російською мовою.

Після присяги міського голови з вітальним словом виступив голова Запорізької ОДА Григорій Самардак. Після нього з короткою промовою виступив сам Володимир Буряк, закінчивши свою заявою, що робить у роботі сесії перерву на невизначений термін.

Згодом Володимир Буряк дав коротку прес-конференцію, на котрій пояснив свій вчинок тим, що ще не узгодив ряд моментів з депутатами:

«Починаючи з сьогоднішнього дня я зустрінусь з представниками кожної політичної сили. Ми обговоримо, хто буде секретарем, хто очолить комісії. Якщо депутати прийшли працювати, а не відстоювати політичні чи бізнес-інтереси, тоді робота піде, — зазначив Володимир Буряк.

Вже після сесії 32 депутати міськради підписали заяву про те, що визнають перерву, призначену мером, незаконною, внаслідок чого і вся сесія не є легітимною. Представники ж політичної партії «Укроп» заявили, що сьогодні звернуться з аналогічним позовом до адміністративного суду.

Максим Щербина із Запоріжжя для «Громадського Радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+