Слухати

У Фінляндії дизайнер створив проект з розробки картин для незрячих людей

27 листопада 2015 - 18:23
Автори проекту розповсюджують безкоштовно моделі для 3D принтера, аби вироби можна було виготовити будь-де у світі
У Фінляндії дизайнер створив проект з розробки картин для незрячих людей / Новини на Громадському радіо

Дизайнер з Хельсінкі, Марк Діллон, розпочав проект під назвою The Unseen Art («Небачене мистецтво»), який використовує переваги тривимірного друку для того, щоб незрячі люди змогли “побачити” і оцінити мистецтво. Про це пише Inspired.

“Уявіть собі, як це – не знати, як виглядає посмішка Мони Лізи чи соняшники Ван Гога. Уявіть, що всі навколо розмовляють про це і діляться враженнями, а ви не можете оцінити цього мистецтва”, – йдеться в описі проекту. 3D-принтер, який використав дизайнер, створює тривимірні копії світових шедеврів мистецтва, до яких можна доторкнутись руками і оцінити всю глибину картини.

Ось, наприклад, Мона Ліза Леонардо да Вінчі:

Проект запустив власну кампанію на краудфандинговій платформі IndieGoGo, щоб отримати змогу надрукувати більше таких тривимірних картин, об’єднавши їх у цілу експозицію.

У відео, яке розповсюджує проект, говориться, що моделі, які можна створити за допомогою 3D принтера, вони розповсюджують безкоштовно. Таким чином, вироби можна виготовити скрізь, де є ці принтери. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+