Слухати

«Це величезна скорбота, це ненароджені діти та онуки», — львів'янин

28 листопада 2015 - 20:50
Протягом дня львів’яни вшановували пам’ять жертв Голодоморів в Україні
«Це величезна скорбота, це ненароджені діти та онуки», — львів’янин / Новини на Громадському радіо

Жалобною молитвою, хвилиною мовчання, ходою та іншими знаками уваги львів’яни сьогодні вшановували пам’ять жертв Голодоморів в Україні.

На молитву та акцію «Запали свічку» під пам’ятником Тарасу Шевченку зібралося кілька сотень людей. Під дощем сотні свічок запалювались на знак пошани до невинних жертв Голодоморів, а також політичних репресій в Україні.

img_8460.jpg

Вшанування жертв Голодомору
Вшанування жертв Голодомору
Громадське радіо

Люди прийшли на акцію із лампадками, а також символічними п’ятьма колосками, а на вікнах цього вечора запалили свічки. За словами тих, хто вшанував ці трагічні події, відлуння Голодоморів відчувається і досі, адже люди проводять паралелі із сучасною українською історією та війною на Сході.

img_8431.jpg

Молоде покоління знає про Голодомор
Молоде покоління знає про Голодомор
Громадське радіо

Український військовий Сергій Годлевський, який щойно повернувся з-під Мар’їнки на Донеччині, прийшов, аби вшанувати пам’ять невинних жертв. Він розповів «Громадському радіо», що прямі наслідки тих подій ми можемо бачити прямо сьогодні:

«Це величезна скорбота, тому що нас було би набагато більше українців. Це не просто п’ять, три чи вісім мільйонів, скільки там називають історики, втрачених життів… Це ненароджені діти, онуки. В наслідок цього голоду, я думаю, ми маємо сьогодні протистояння на Сході, тому що на тих українських степах, де проживали українці, були заселені інші етнічні групи, які вже не до кінця сприймають українську культуру», — заявив він.

Поміж собою люди згадували історії власних родин, які постраждали від голоду 1946-47 року, а також те, що чули від свідків Голодомору 1932-33 років. Тим часом, впродовж дня у всіх храмах Львова та області відбулися поминальні богослужіння.

img_8473.jpg

Вшанування у Львові
Вшанування у Львові
Громадське радіо

 

Ірина Гречана зі Львова спеціально для «Громадського радіо»

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+