Слухати

1377 громадян звернулися до архівів КДБ, щоб відшукати репресованих родичів

02 грудня 2015 - 18:37
Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зауважив, що з прийняттям Закону «Про доступ до архівів репресивних органів…» кількість звернень до Архіву СБУ стрімко зросла
1377 громадян звернулися до архівів КДБ, щоб відшукати репресованих родичів / Новини на Громадському радіо

Служба безпеки України передасть до майбутнього Архіву Українського інституту національної пам’яті архівів радянських спецслужб КДБ. Про це сьогодні оголосили Голова СБУ Василь Грицак і Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає сайт СБУ.

Василь Грицак наголосив, що виконуючи Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», Служба безпеки України продовжує надавати відкритий доступ до інформації з архівів КДБ у Києві та в регіонах.

За його словами, попит на інформацію, що зберігається в ГДА СБУ та архівних підрозділах регіональних органів, постійно зростає: 1377 звернень громадян, 173 з яких – іноземних; майже 60% звернень стосувалися пошуку або надання інформації про зниклих чи репресованих радянською владою родичів; 597 запитів про надання інформації організаціям, науковим установам, ЗМІ тощо. Протягом поточного року понад 400 відвідувачів зробили більше 1 тисячі 100 відвідувань читального залу ГДА СБУ.

Загалом у фондах Галузевого державного архіву Служби безпеки України нараховується майже 180 тисяч одиниць зберігання (томів), створених у радянський період. Це становить 7 тисяч 172 погонних метри архівних документів.  Водночас в архівних підрозділах регіональних органів нараховується понад 730 тисяч томів радянського періоду – це 30 тисяч погонних метрів. 

На сьогодні 42 фонди Галузевого державного архіву Служби безпеки України, у яких зберігаються документи лише радянського періоду, налічують понад 34 тисячі томів. 

Кожна справа може налічувати від одного до тисячі документів. Початковими та кінцевими датами цих документів є 19201991 роки. В архівно-кримінальнихсправах трапляються документальні матеріали, які створювалися наприкінці ХІХ – початку ХХ століть і вилучалися як речові докази. 

Також зберігаються матеріали архівних особових справ колишніх співробітників КДБ: в ГДА СБУ70 тисяч 661 одиниця зберігання, а в архівних підрозділахрегіональних органів – 164 тисячі 814
Сьогодні на виконання Закону, а також пункту 4 резолюції Прем’єр-міністра України у ГДА СБУ та архівних підрозділах регіональних органів проводиться перевірки наявності та стану документів. Після її завершення можна буде конкретно говорити, які документи будуть передані УІНП.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+