Слухати

Навантаження на КПВВ зростає. Потрібно створювати додаткові, — активісти

03 грудня 2015 - 14:58
Навантаження на контрольні пункти в'їзду-виїзду постійно зростає. Такого висновку дійшли у «Фундації.101», спираючись на дані Держприкордонслужби. Вихід бачать у створенні нових КПВВ
Навантаження на КПВВ зростає. Потрібно створювати додаткові, — активісти / Новини на Громадському радіо

Про це йдеться на сайті організації. 

В рамках реалізації проекту «Прифронтова інспекція», представники громадської організації створили інфографіки щодо динаміки переміщення людей через контрольні пункти в’їзду-виїзду на територію підконтрольну бойовикам і навпаки, на територію, що контролюється українською армією.

Ближче до другого півріччя навантаження на КПВВ «Новотроїцьке» суттєво зросло. Якщо з січня по травень середня кількість людей, які перетинають контрольний пункт в кожному з напрямків, становила від 18 до 30 тисяч, то з червня ця кількість збільшилась — стала приблизно від 43 до 100 тисяч на місяць. Піки навантаження припадають на жовтень та листопад 2015 року.

fundaciya.jpg

Інфографіка по КПВВ «Новотроїцьке»
Інфографіка по КПВВ «Новотроїцьке»
foundation101.org

Аналогічна ситауція на КПВВ «Зайцеве». З січня по травень середня кількість людей, які перетинають цей контрольний пункт, становила від 10 до 30 тисяч на місяць. З червня спостерігається значне збільшення — від 50 до 100 тис. людей в кожному з напрямків із піками навантаження на липень та листопад цього року.

zaycevo.jpg

Інфографіка по КПВВ «Зайцеве»
Інфографіка по КПВВ «Зайцеве»
foundation101.org

Активісти дійшли висновку, що навантаження на кожен контрольний пункт невпинно зростає, попри розширення пропускної спроможності (наприклад, реконструкція КПВВ «Зайцеве» в серпні та КПВВ «Новотроїцьке» в жовтні). Вихід з ситуації вони бачасть у створенні додаткових КПВВ, або ж у збільшенні ефективності роботи логістичних центрів, що збудовані в так званій «сірій» зоні між блокпостами першого та другого рубежів.

Також інфографіка наочно показує, що більше людей прямує на тимчасово непідконтрольну територію, ніж виїздить з неї.

Так, якщо в середньому за рік кількість людей, що перетинала лінію розмежування в один та в інший бік протягом одного місяця була приблизно однаковою (середня різниця від 1 до 4 тис.), то в липні-вересні спостерігається суттєве зростання кількості людей, що повертаються на тимчасово непідконтрольну територію: в липні — на 15 тис., в серпні — на 31 тис., у вересні – на 35 тис. В той час як в жовтні «баланс» між кількістю людей, що подорожують в обидва боки відновився, в листопаді кількість людей, що повертаються на тимчасово непідконтрольну територію знову збільшилась – на 28 тисяч людей більше в’їхало на тимчасово непідконтрольні території, ніж виїхало звідти.

В цілому, протягом зазначеного періоду, через КПВВ «Новотроїцьке» на тимчасово непідкнтрольну Україні територію виїхало 545,3 тис. людей, а повернулось на контрольовану — 469,2 тис. В той же час через КПВВ «Зайцеве» на непідконтрольну територію виїхало 492,9 тис. людей, а повернулось — 450,1 тис.

Така тенденція може бути пов’язана з відносним затишшям бойових дій, зазначають автори інфографіки. Попри те, що інколи обстріли ще відбуваються, деякі вимушені переселенці ризикують повертатись в свої домівки. Загалом, лише в Донецькій області, за даними військово-цивільної адміністарції, зареєстровано 640 тис. вимушено переселених осіб.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+