Слухати

Перемовини щодо «Турецького потоку» призупинені

03 грудня 2015 - 16:43
Перемовини Росії з Туреччиною стосовно газопроводу «Турецький потік» припинені. Російська сторона пояснює це санкціями. Тим часом Анкара планує диверсифікувати постачання газу
Перемовини щодо «Турецького потоку» призупинені / Новини на Громадському радіо

gaz_turechchyna.jpg

Туреччина має намір диверсифікувати постачання газу
Туреччина має намір диверсифікувати постачання газу
oilandgaspeople.com

Про заморозку переговорів з РФ пише Reuters з посиланням на міністра енергетики Росії Олександра Новака.

«В даний час переговори призупинені. Відповідно до постанови уряду призупинено роботу міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва», — сказав Новак.

Він зазначив, що збитий турками російський бомбардувальник може стати причиною зриву зведення газопроводу, а щодо нафти, то Росія, за його словами, не вважає доцільним зниження її видобутку.

«У нас інші зовсім умови, кліматичні умови, умови видобутку. Друге — у нас приватні компанії працюють в цьому бізнесі», — сказав він.

Новак зауважив, якщо країни стабілізують обсяг видобутку, то це вже вплине на стабілізацію ситуації на нафтових ринках.

Також Reuters повідомляє, що Туреччина має намір диверсифікувати постачання газу до країни. Цього тижня турецькі президент і прем’єр-міністр відвідали дві країни-постачальника енергоносіїв: Катар і Азербайджан.

Крім того, Анкара вивчає можливості збільшення постачання газу з Туркменістану та Ірану. Новим маршрутом поставок може стати Ірак.

Турецькі аналітики не вбачають, що Росія може вжити газ як знаряддя політичного тиску найближчим часом, однак хочуть уникнути цього в майбутньому.

Наразі Росія постачає газ до Туреччини стабільно, навіть на максимальних потужностях, пише Reuters. Задяні обидва трубопроводи — наземний, через Балкани, і підводний, по дну Чорного моря. Про це агенції повідомило джерело в «Газпромі».

Туреччина закуповує в Росії понад 60% газу, що споживає, 27 мільярдів кубів із 40. Від постачання російського газу критично залежить один з найбльших екомнічних регіонів країни - Мармара.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+