Слухати

У Києві студенти медуніверситету на акції «арештували» керівництво ВНЗ

03 грудня 2015 - 13:06
Таким чином майбутні медики намагаються боротися з корупцією у вищому навчальному закладі
У Києві студенти медуніверситету на акції «арештували» керівництво ВНЗ / Новини на Громадському радіо

Київські студенти влаштували акцію «арешту ректора» Національного медичного університету імені Богомольця в знак протесту проти корупції у ВНЗ. У ході акції, активісти оголосили обвинувачення та «заарештували» людей в масках — ректора Національного медичного університету Катерини Амосової і проректора Олександра Никитюка. 

Під час «арешту», «ректор» і «проректор» голосно пропонували і «СБУ», і журналістам гроші за відміну обвинувачень і «більш корисні» статті в ЗМІ

Таким чином, активісти хотіли закликати СБУ якнайшвидше відкрити кримінальне провадження проти ректора і проректора НМУ.

«Якщо прочитаєте акт перевірки комісії МОЗ по цій справі, оприлюднений 30 жовтня і завізований представниками СБУ і МВС та іншими членами комісії, там все написано: організована група осіб, зокрема ректор Амосова і проректор Никитюк, привласнили кошти на суму 3 млн. гривень», — заявила організатор протесту, член правління ВМГО «Студентське братство» Уляна Ковальчук.

12 333 635_980 560 388 683 013_1 206 788 515_o.jpg

\"Хабар\" і арешт "проректора"
«Хабар» і арешт «проректора»
Громадське радіо

Як повідомляють студенти, фірми Никитюка брали участь і вигравали у тендерах, оголошених НМУ. Зокрема, йдеться про ФОП «Шкільний», який переміг на тендері на обслугу студентської їдальні. У результаті, фірма користувалася приміщенням університету безкоштовно, навіть не сплачуючи комунальних послуг. Як зауважують активісти, фірма пов’язана з проректором навіть не мала права брати участь у цьому тендері.

За словами активістів, іншим зловживанням був тендер на ремонт гуртожитку №3 НМУ. Фірми, пов’язані з проректором, які виконували ремонт, начебто постійно штучно підвищували свої затрати на ремонт. Таким чином, ними начебто було привласнено 3 млн. гривень.

Активісти також вважають, що СБУ затягує відкриття кримінального провадження. На їхню думку, немає причин його не відкривати, оскільки підозри активістів підтверджені перевіркою МОЗ і представників СБУ і МВС. Комісія зрештою вже 30 жовтня зарекомендувала звільнити з посади Амосову і Никитюка.

12 315 228_980 560 368 683 015_1 611 405 401_o.jpg

Активісти
Активісти
Громадське радіо

Про подробиці корупційної схеми розповів інтерн НМУ і член правління ВМГО «Студентське братство» Євгеній Гончар:

«Корупційна схема виглядає так: оголошується тендер на, скажемо, 5 мільйонів, з’являються різні учасники, які пропонують виконання роботи за, скажемо, 3 мільйони, але їх з різних причин дискваліфікують, так що залишаються 2 компанії, які по суті є представниками пана Никитюка, підписують договори, і потім ще навіть збільшують фінансування на 50%», — заявив Гончар.

Він також повідомив, що ректорка Амосова фактично відмовляється зустрітися зі студентами і поговорити про обвинувачення: «Нам назначили прийом через місяць, ми чекали, і коли вже прийшов цей день і ми зайшли до неї, вона фактично втекла від зустрічі», — розповів він. 

Як повідомляли ЗМІ, вже місяць тому на сайті МОЗ з’явився акт перевірки столичного медичного університету. 

Сама Катерина Амосова так прокоментувала документ на своїй сторінці у Фейсбук:

«Щодо акту. Цікаво, що він має лише один підпис секретаря. Підпису голови комісії — міністра, немає. 82 сторінки щільного тексту українською. Чи ознайомився з ними міністр? Сумніваюся. Багато умовного способу і припущень щодо “ризиків”. Багато позицій, підкреплених документально, не враховано. Готуємо обґрунтовану відповідь, якщо не почують — звернемося в суд. І впевнена, що переможемо. Нагадаю, голова комісії – міністр Квіташвілі мені в присутності всіх проректорів обіцяв неупередженість. Але пані Павленко анонсувала «оргвисновки» ще до того, як нам надали акт перевірки і ми могли опонувати. Вимоги начальства підхопив творчий колектив фахових борців з Амосовою. Нічого не нагадує? До речі, це вже друга спроба за півроку», — заявила вона.  

 

Щодо акту. Цікаво, що він має лише один підпис секретаря. Підпису голови комісії – міністра, немає. 82 сторінки щільного…

Posted by Катерина Амосова on 11 листопад 2015 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+