Слухати

У Дружківці депутати перейменували близько 30 вулиць

04 грудня 2015 - 12:01
За це проголосували депутати міської ради
У Дружківці депутати перейменували близько 30 вулиць / Новини на Громадському радіо

З тих, що ухвалили, нейтральні назви: Красногвардійська стане Гвардійською, Краснозвездная — Зоряною, Октябрська — буде Осінньою, Колгоспна — Робітничою, вулиця Крупської стане Вишневою. Також з’являться такі назви: Затишна, Зоряна, Трояндова, Лебедина, Яблунева.

З тих вулиць, що взагалі підлягають перейменуванню (це 41 вулиця та одна площа), 12 поки прибрали, пообіцявши врахувати озвучені пропозиції городян і максимально «увічнити» в назвах дружківських героїв, — заявила секретар міської ради Ірина Бучук. Хоча яких саме — не пояснила. Суперечки почалися стосовно вулиці Орджонікідзе, яку хочуть назвати Чернігівською.

«Був термін для подання пропозицій. До нас звернулися краєзнавці. Вони запропонували назвати цю вулицю Чернігівською. Водночас були ще три варіанти, вони були доведені до людей, які мешкають на цій вулиці», — наголосила Бучук. 

spysok_pereymenovanyh_vulyc.jpg

Список перейменованих вулиць
Список перейменованих вулиць

Пропозицію назвати Орджонікідзе Французькою має журналіст та активіст Павло Островський. І цьому є історичне пояснення, — каже Павло.

«И до революции, люди помнят, и сейчас, были на этой улице французские дома, они еще есть 2-х этажные, которые построили французы, они с бельгийцами завод построили, благодаря которому село Дружковка стало городом. Поэтому улица Французская вполне понятна», — сказав Павло Островський.

У сесійній залі активіст подав прохання відкласти голосування саме по вулиці Орджонікідзе. Депутати його підтримали, пообіцявши ще раз уточнити доцільність обраної назви. Наступного разу на сесії депутати Дружківки мають завершити процес декомунізації у місті і перейменувати решту вулиць.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+