Слухати

У Дніпрі встановлять пам'ятник Небесній Сотні, який збере більше пожертв

06 грудня 2015 - 11:28
З 14 проектів конкурсна комісія обрала два і тепер чекатимуть, на що зберуть гроші
У Дніпрі встановлять пам’ятник Небесній Сотні, який збере більше пожертв / Новини на Громадському радіо

Про це написала Людмила Кострюкова, яка брала участь в засіданні конкурсної комісії «Пам’ятний знак Героям Небесної Сотні у Дніпропетровську».

«Кращими роботами серед 14 проектів, що брали участь у конкурсі (під девізами, тобто без зазначення імен авторів або творчих колективів), шляхом голосування городян та експертів — після неодноразового всебічного їх обговорення — визначилися дві різнопланові роботи. Коли було відкрито конверти, в яких містилася інформація про авторів робіт, щоб надати змогу ім доопрацювати для остаточного визначення переможця, то лідерами конкурсу виявилася робота Олександра Рябоконя та робота Юрія Щедрова», — зазначила активістка. 

Робота молодого архітектора Олександра Рябоконя включає у себе образи учасників Революції Гідності, під якими знаходяться контури символічної карти цілісної України. Цей Пам’ятний знак із кортенівської сталі передбачає світлове та звукове оснащення, що працюватиме в особливі пам’ятні дати, дні національних свят з урочистими заходами. Сам автор зазначив, що об’єкт має на меті передати атмосферу Майдану, тому сучасні спецефекти, що будуть вбудовані у Пам’ятний знак, будуть підсилювати втілення ідеї. Але одночасно, за задумом автора, робота має оптимістичну спрямованість.  Інший варіант — сотня сталевих птахів, що символізують душі загиблих. Її автором є скульптор Юрій Щедров. Місцем встановлення він запропонував Алею Героїв біля ОДА.

«Серед пропозицій лунало віддати перемогу тому знаку, який збере найбільше пожертв на його встановлення. Висловлювалася також надія на якогось мецената, який би захотів профінансувати проект, що найбільше йому сподобався. Як подарунок рідному місту», — додала Людмила Кострюкова.

 

03 грудня 2015 року у Будинку архітектора відбулося заключне засіданя конкурсної комісії «Пам’ятний знак Героям Небесноі…

Posted by Ludmila Kostryukova on 6 грудня 2015 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+