Слухати

Бійцям Іловайська можуть «пом’якшити» покарання за звинувачення у дезертирстві / Новини на Громадському радіо

Бійцям Іловайська можуть «пом’якшити» покарання за звинувачення у дезертирстві

08 грудня 2015 - 18:07
Адвокати бійців 51-ої бригади, яких звинувачують у дезертирстві, подали клопотання до суду про те, щоб змінити кваліфікацію обвинувачення з тяжкого злочину на злочин середньої тяжкості

Це відбулося під час чергового судового засідання над бійцями 8 грудня. Як повідомлялося раніше, 22 бійцям, які після Іловайська, рятуючи свої життя, не маючи наказу, потрапили на територію Російської Федерації, а потім були у полоні, звинувачують у порушенні  ч.3 ст. 39 ЗУ «Про загальний військовий обов’язок і військову службу».

Адвокат двох бійців Андрій Баришніков розповів про клопотання, яке підтримали інші адвокати та суддя:

«Сьогодні в судовому засіданні відбувся розгляд клопотання стосовно зміни кримінально-правової кваліфікації з частини 3, яка передбачає кваліфікаційну ознаку бойова обстановка на частину 2, яка передбачає інші підстави для кримінальної відповідальності. Я вважаю, що клопотання є обґрунтованим. Суд його задовольнив. Дав прокуратурі відповідний час для опрацювання і підготовки документів».

Захисник каже, що це буде новий обвинувальний акт:

«Відповідно до того обвинувачення, яке маємо на сьогоднішній час, злочин є тяжким. Відноситься до категорії тяжких. Якщо буде перекваліфіковано на частину другу, то злочин відноситься до категорії середніх», — прокоментував Андрій Баришніков.

Військовий прокурор Запорізького гарнізону Південного регіону Владислав Зубков наголосив, що з документами ознайомляться:

«В наступному судовому засіданні все буде вирішено. Я, чесно кажучи, не можу вам ось так відповісти. Клопотання є. Подивимось», — прокоментував прокурор.

Захисниця Олена Яркіна теж надала клопотання, яке задовольнив суддя. Її клопотання стосується з`ясування всієї картини перебування бійців у військовій частині № 1978 в Запоріжжі, тому що в неї і в інших захисників з цього приводу виникає чимало питань:

«Сьогодні, аби з`ясувати взагалі повністю картину, дослідити всі обставини справи, це потрібно через клопотання направити запити до військової частини 1978 на підставі яких документів вони там знаходилися», — переконує адвокатка Олена Яркіна.

Наступне судове засідання в цій справі відбудеться 27 січня 2016 року.

Нагадаємо, що у військовій прокуратурі наразі є близько 1000 кримінальних проваджень подібного характеру. А справу бійця Віктора Котика, що знищив колону ворога в Іловайську, суд повернув прокуратурі.

Аріна Крапка з Луцька для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+