Слухати

Під Верховною Радою мітингували студенти, «Свобода» та «Укроп»

08 грудня 2015 - 14:02
Найбільшою групою прийшли «свободівці», серед яких майже кожен тримав прапор партії
Під Верховною Радою мітингували студенти, «Свобода» та «Укроп» / Новини на Громадському радіо

З нагоди приїзду Віце-президента США Джо Байдена до Верховної Ради України під будівлею парламенту зібрався аншлаг: мітинг «Свободи», демонстрації партійців «УКРОПу» і студентських організацій.

Найбільшою групою прийшли «свободівці», серед яких майже кожен тримав прапор партії. «Укропівці» загубилися на їх тлі, а студентам навіть не знайшлося місця на площі перед Радою.

Найбільш спокійними були студенти, які англійською скандували, що «наука — майбутнє України». Вони також скаржились на відсоток ВВП, який витрачається на науку: показник України — один з найнижчих в Європі.

Першими перед Радою з’явилися прихильники Геннадія Корбана. Однак поговорити з кореспондентом «Громадського радіо» погодився лише член президії політради партії Дмитро Симанський. Для них головною вимогою є звільнення з-під домашнього арешту лідера партії Геннадія Корбана:

«Ми хочемо, щоб було зупинення репресій проти патріотів, проти волонтерів. Сидіти в в’язницях мають злочинці з попередньої влади, а не патріоти і добровольці. Під домашнім арештом перебуває Геннадій Корбан, а злочинці з «Партії регіонів», з «Опозиційного блоку» перебувають на свободі і сидять в Верховній раді. Ми пишемо частину гасел англійською мовою, щоб Байден зрозумів», — заявив член президії політради УКРОП.

12 348 642_983 735 818 365 470_1 841 659 529_n.jpg

Дмитро Симанський
Дмитро Симанський
Громадське радіо

В свою чергу «Свобода» вимагає відставки уряду Арсенія Яценюка і встановлення «національного українського уряду».

До активістів «Свободи» звернувся народний депутат партії Андрій Іллєнко.

«Я вважаю, що дуже добре, що сьогодні приїхав віце-президент США Байден і хай він теж подивиться на те, що думають українці про цей уряд. Якщо ця Верховна рада хоча би на декілька відсотків представляє український народ, вона має відправляти у п’ятницю цей уряд у відставку. Я вважаю, що сьогодні немає українського прем’єр-міністра. Не іноземці нас врятують, а нас врятують українські патріоти», — вважає народний депутат Андрій Іллєнко.

12 358 257_983 736 145 032 104_664 037 800_n.jpg

Андрій Іллєнко
Андрій Іллєнко
Громадське радіо

Деякі активісти «Свободи» повністю підтримують пропозиції партії і наголошують, що Майдан не закінчився:

«В Херсоні ми вважаємо, що Майдан не закінчився, він ще триває. До уряду я ставлю всі ці вимоги, які ставила до уряду Януковича. Нічого не змінилося, але ця влада, вона гірша, бо попередня влада була відвертою, говорила «ми крадемо, і що ви нам зробите?», а ця влада вона краде і прикривається вишиванками, українською мовою і тому подібним», — вважає Вікторія Карпова, яка працює в експертній раді при Херсонській обласній раді.   

За її словами, відставка корумпованих посадовців не вирішує проблеми тому, що на їх місце просто призначають їхніх заступників. Рішенням могло би бути, на її думку, створення контролюючих громадських рад при державних установах.      

12 335 864_983 689 491 703 436_389 673 321_n.jpg

Вікторія Карпова
Вікторія Карпова
Громадське радіо

Однак деякі активісти здаються набагато радикальнішими, ніж керівництво партії. При тому, що вони є новообраними локальними депутатами. Член міської ради м. Українка, яке знаходиться недалеко від Києва, у коментарі «Громадському радіо» використав «мову ворожнечі».

«Вигнати москалів і зрадників з цього приміщення [з ВР – помітка автора]! Гройсман, Бойко, вся ця кліка регіональна. Я не вірю, що їх люди обрали. Треба диктатора українського! А всіх жидів зігнати в одне гетто, дати їм в руки лопати! Хай латають дороги, бо вони воювати не будуть, жиди як Мосійчук!», — заявив депутат міської ради м. Українка Дмитро Саламаха.

На зауваження, що подібні висловлювання вважаються розпалюванням міжнаціональної ворожнечі і караються законом, локальний діяч «Свободи» відповів, що йому це байдуже.

12 346 772_983 735 758 365 476_1 754 907 030_n.jpg

Мітинг
Мітинг
Громадське радіо

Кароль Лучка, з Києва, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+