Слухати

У Рубіжанському музеї відкрили експозицію присвячену АТО

08 грудня 2015 - 07:59
Про це «Громадському радіо» повідомляв заступник начальника Рубіжанського міського відділу поліції Антон Потурайко
У Рубіжанському музеї відкрили експозицію присвячену АТО / Новини на Громадському радіо

Він же — один з ініціаторів створення виставки. Експонати для музею, за його словами, збиралися по всій території Луганщини, де проходили бої. Брали в цьому участь військові та представники громадськості.

«У мезує бронежилет одного з наших хлопців, посічений осколками «Граду». Цей бронежилет був на ньому, коли він попав під обстріл у місті Родакове. Є каска-приманка для снайпера. Її нам передали бійці баталйьну «Чернігів» зі Станиці Луганської. Щодо великих експонатів, то один з них — ракета від РСЗО «Град». Такими обстрілювали наших хлопціх з батальону «Луганськ-1» в Трьохізбенці і величезна ракета «Смерч», якою сепаратисти стріляли безпосередньо по місту Лисичанську», — говорить Антон Потурайко.

kaska-prymanka.jpg

Каска-приманка для снайпера
Каска-приманка для снайпера
Facebook

Родзинкою виставки,за його словами, стала частина російського безпілотника, збитого українськими військовими біля 29-го блокпоста.

chesty_bespilotnyku.jpg

Частина безпілотнику, збитого в районі Трьохізбенки
Частина безпілотнику, збитого в районі Трьохізбенки
Facebook

Ще, розповідає Антон, один з особливих ескпонатів — вистрел з РПГ-7, хлопці збили його буквально на підльоті у селі Кримське.

anton_poturayko.jpg

Антон Потурайко спілкується з пресою
Антон Потурайко спілкується з пресою
Facebook

«Ідея створення музею прийшла на відкритті пам’ятнику бійцям 30-ї бригади, пам’ятник був відкритий у грудні минулого року за подіями 22 травня 2014 року, тоді хлопці потрапили у засідку на залізничному вокзалі міста Руіжне і були розстріляні впритул», — поділився спогадами Антон Потурйко.

Тоді, каже він, і з’явилось розуміння того, що люди не повинні це забувати і повинні розуміти і відчувати, з чим кожного дня хлопці зтикаються на передовій:

«Дехто говрить, що це — металевих хлам. Насправді, коли ти присутній у цій залі, ти бачиш все це, ти все це відчуваєш…Кожен експонат має   свою історію, легенду. У ньому частина життя когось із хлопців. І атмосфера така…Людина може зайти з одними думками, вийти — зовсім з іншими».

foto_z_vystavky.jpg

Фото, зроблене у День визволення Рубіжного від бойовиків
Фото, зроблене у День визволення Рубіжного від бойовиків
Facebook

Також він зазначив, що працівники музею, які брали участь у створенні експозиції, не гірше військових зможуть розповісти відвідувачам про експонати, оскільки їх місто теж було захоплене бойовиками і звільнене 22 липня 2014 року.

Валентина Троян з Рубіжного для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+