Слухати

Демчишин згоден додати до угоди про енергопостачання Криму слово «Україна»

09 грудня 2015 - 17:28
За його словами, суб’єктом поставок електроенергії вказується «півострів Крим». Кримськотатарські активісти ж наполягають, щоб у тексті договору була відзначена приналежність Криму Україні
Демчишин згоден додати до угоди про енергопостачання Криму слово «Україна»  / Новини на Громадському радіо

1_3_0.png

Владимир Демчишин
Владимир Демчишин

У новому договорі про постачання електроенергії в окупований Крим півострів буде вказаний як територія України. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин у ході звіту за підсумками діяльності за рік.

«Переконаний, що в договорі, який буде обговорюватись, буде стояти та ж сама позиція, що Крим — був, є і залишається територією України», — заявив Володимир Демчишин.

Міністр Демчишин уточнив, що в підписаному торішньому договорі «не було ні про якісь інші юрисдикції, крім української». За його словами, суб’єктом поставок електроенергії вказується «півострів Крим». Кримськотатарські активісти ж наполягають, щоб у тексті договору була відзначена приналежність Криму Україні.

«Якщо ви подивитесь поточну версію, сказано «Кримський півострів». Кримськотатарські активісти настоюють, щоб ми додали в дужках «Україна». Я персонально не бачу ніякої проблеми з такою добавкою, з таким трактуванням», — розповів міністр.

В той час президент Росії Володимир Путін на нараді з членами уряду, повідомив, що Росія завчасно попереджає Україну про припинення дії контракту на постачання електроенергії до Криму — це відбудеться відразу після того, як енергоміст з Кубані запрацює на повну потужність і забезпечить півострів. 

«Нельзя допустить, чтобы, когда мы полностью запитаем от четырех цепей и полностью покроем всё, что поставлялось Украиной в Крым, нельзя допустить, чтобы у нас были длящиеся контракты на поставку электроэнергии из Украины в Крым, если нам это будет не нужно», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що 30 грудня 2014 Україна і Росія підписали два контракти на постачання електроенергії. За вказівкою прем’єр-міністр України Арсенія Яценюка було проведено розслідування. За його результатами було з’ясовано, що контракт містив норму про постачання електричної енергії не в Автономну Республіку Крим, а в «кримський федеральний округ».

Айсель Сафіна для «Громадського радіо» 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+