Слухати

Понад 9 тис людей загинуло внаслідок конфлікту на Донбасі — звіт ООН / Новини на Громадському радіо

Понад 9 тис людей загинуло внаслідок конфлікту на Донбасі — звіт ООН

09 грудня 2015 - 16:39
Моніторингова місія ООН в Україні оприлюднила звіт, в якому підкреслюється серйозна ситуація з правами людини в Україні та безкарність винних у злочинах проти активістів Майдану

Про це йдеться у доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

«В той же час зберігаються серйозні проблеми в сфері прав людини, в тому числі безкарність, катування та відсутність законності та правопорядку на сході, а також тяжке гуманітарне становище мешканців охоплених конфліктом територій та внутрішньо переміщених осіб», — зазначають автори звіту ООН

За даними ООН, на середину листопада число загиблих склало 9 098 людей, поранені — 20 732 людини. Ця кількість включає в себе цивільне населення, українські збройні сили та озброєні групи.

Істотне зниження інтенсивності бойових дій автори, частково, завдячують відведенню деяких видів тяжкого озброєння українськими військовими та озброєними групами

Водночас на сході України від 26 серпня до 15 листопада загинули 47 мирних мешканців. Причиною нових жертв серед цивільного населення стали в основному вибухонебезпечні пережитки війни та саморобні вибухові пристрої, «підкреслюючи гостру потребу проведення масштабної діяльності з розмінування та інформування про мінну небезпеку по обидві сторони лінії зіткнення», — йдеться у доповіді.

В той же час продовжується наплив боєприпасів, озброєння та бойовиків з Російської Федерації на території, які контролюються озброєними групами, лишаючи ситуацію вкрай вибухонебезпечною, — заявляють в ООН.

У доповіді також йдеться про те, що продовжували відбуватися серйозні порушення прав людини щодо осіб, які проживають на територіях, які контролюються самопроголошеними «Донецькою народною республікою» та «Луганською народною республікою», включаючи вбивства, катування, жорстоке поводження, незаконне тримання під вартою та примусову працю, обмежену свободу пересування, зібрань та вираження поглядів. Місцеві мешканці продовжують залишатися без ефективного захисту своїх прав.

«Приблизно 2,9 мільйона людей, які проживають в зонах, охоплених конфліктом, продовжували стикатися з труднощами при реалізації своїх економічних і соціальних прав, зокрема, доступу до якісної медичної допомоги, житла, соціальних послуг та виплат, а також компенсаційних механізмів за пошкоджене, конфісковане або розграбоване майно», йдеться в доповіді; в ній також відзначається, що наближення зими та перешкоди для діяльності гуманітарних організацій можуть погіршити ситуацію.

«Становище приблизно 800 000 людей, які проживають по обидва боки лінії зіткнення, є особливо тяжким», зазначається в доповіді.

Обмеження свободи пересування цивільного населення через лінію зіткнення, введені вимогами Тимчасового Порядку, прийнятого Урядом в січні 2015 року, залишаються однією з основних проблем для людей, які проживають в охоплених конфліктом районах Донецької та Луганської областей. Це призводить до зростаючого відчуття ізоляції для багатьох людей, руйнуючи зв’язки в родині та громаді, говориться в доповіді.

В доповіді також вказується на широко поширену само цензуру та неможливість для працівників засобів масової інформації реалізовувати свободу вираження поглядів на сході. Обмеження з боку Уряду України щодо співробітників ЗМІ також негативно позначаються на свободі висловлювань в країні.

В доповіді зазначається, що «співробітники Служби безпеки України, як видається, користуються високим ступенем безкарності з рідкими випадками розслідувань заяв стосовно них». В доповіді задокументовані випадки «насильницьких зникнень, довільного затримання та тримання інкоммунікадо, а також катування та жорстокого поводження з людьми, які підозрюються в посяганні на територіальну цілісність або тероризмі або вважаються прихильниками самопроголошених «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки».

В звіті також йдеться, що досі тривають пошуки винних у вбивствах протестувальників 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва. Відсутній прогрес і в забезпеченні притягнення винних до відповідальності за загибель 48 людей під час насильства в Одесі в травні 2014 року.

В Автономній Республіці Крим, статус якої визначено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262, жителі продовжують піддаватися істотному обмеженню їх прав у зв’язку з застосуванням обмежувальних правових норм, накладених на них Російською Федерацією, йдеться в доповіді. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує отримувати повідомлення про порушення права на життя, свободу, особисту безпеку і недоторканність, а також права на справедливий суд та свободи висловлювань та зібрань. В доповіді також зазначається, що торговельна блокада Криму, розпочата українськими активістами, призвела до порушень прав людини, яким співробітники правоохоронних органів не приділили належної уваги.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+