Слухати

Українські активісти звернулися до учасників Кліматичної конференції ООН / Новини на Громадському радіо

Українські активісти звернулися до учасників Кліматичної конференції ООН

09 грудня 2015 - 10:50
Активісти закликають лідерів країн-учасниць Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (COP-21) стримати глобальне потепління на 1,5°С.

Найближчими днями на Кліматичних переговорах у Парижі представники 147 країн представлять новий договір, який замінить Кіотські протоколи. Основною метою перемовин є домовленість, яка дозволить стримати глобальне потепління на 2°С. Тобто, кожна країна повинна взяти на себе зобов’язання по зменшенню викидів парникових газів ( які сприяють нагріванню планети, а, отже, глобальному потеплінню). 

Зростання середньої температури на 2°С ( у порівнянні з індустріальною епохою) призведе до підвищення рівня моря, збільшення повеней тощо. Людство постраждає і при зростанні температури на 1,5°С, але масштаби екологічної катастрофи будуть меншими: постраждають «лише» 100-300 млн людей, при 2°С — близько 500 млн.

«Температура вже піднялася 1°. Люди у всьому світі вже страждають від катастрофічних наслідків цього підвищення температури. А що буде, якщо ця тепература збільшиться вдвічі? Це питання виживання для народів більшості острівних країн та питання збереження видів вразливих екосистем планети»,  — розповідає Інна Індутна голова Української молодіжної кліматичної асоціації (УМКА).

Тож активісти з усього світу закликають лідерів поставити на меті амбітніше рішення — 1,5°С. До акцій приєдналися й активісти УМКАї:

 

Активісти закликають: «Можливість стримати глобальне потепління у межах 1,5°С існує. Реалізуйте її. Прийміть правильне рішення». 

Нагадаємо, що новий договір учасники конференції повинні укласти до 11 грудня. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+