Слухати

У Черкасах аграрії мітингували проти змін у Податковий кодекс / Новини на Громадському радіо

У Черкасах аграрії мітингували проти змін у Податковий кодекс

10 грудня 2015 - 16:00
Сьогодні на Соборній площі у Черкасах аграрії, фермери та підприємці області протестували проти запроваждення змін у Податковий кодекс України. Участь в акції взяло більше 100 людей

Подібні страйки зараз проходять по усій Україні. На думку приватних підприємців, нове законодавство згубно вплине на їхню роботу. Люди погрожують не лише масовими протестами, а й перекриттям основних доріг країни.

Фермер села Тимошівка Кам’янського району Микола Гетьман — аграрій з 23-річним стажем. Вирощує найпоширеніші у регіоні сільськогосподарські культури: сою, кукурудзу, соняшник. Чоловік каже: перечитав новий Податковий кодекс і зрозумів, що він негативно позначиться на роботу його господарства:

«У нас і зараз не дуже втішна ситуація: ми не розкішно себе почуваємо відносно свого виробництва, тільки почали вилазити з тих злиднів, у яких ми були. І знову нам починають навішувати серйозний тягар, який у майбутньому нам буде тяжко долати. Піднімається плата за землю, іде індексація і вона буде проведена додатково».

Лідер обласного осередку Аграрної партії Наталя Старікова розповідає: страйки почалися після оприлюднення проекту нового Податкового кодексу 30 листопада. У Черкасах протестувальники виступили із відкритим листом до вищого керівництва України з вимогами залишити спрощену систему оподаткування:

«Пряма підтримка с/г виробників, яку пропонує Уряд, містить корупційні ризики: скасування спецрежиму ПДВ для с/г товаровиробників з 1 січня 2016 року є згубним з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України. Ми вважаємо, що зазначений законопроект не може бути прийнятий у запропонованій редакції, адже означатиме крах агропромислового комплексу України і може спричинити масові акції протесту з боку фермерів і селян».

У новому законодавстві хочуть скасувати усі пільги аграрним виробникам та перевести їх на загальну систему оподаткування. За словами фермерів, ці пільги і так були мінімальними, але давали змогу виживати. Голова асоціації фермерів Драбівського району Валерій Перепелиця розповідає: «в усіх країнах світу сільське господарство – дотаційне, в українців усі програми фактично закриті. Єдину непряму підтримку т.зв. «спецрежим пдв» і той хочуть забрати»:

«Якщо введуть цей Податковий кодекс, відмінять спецрежим по ПДВ — це зажене дрібних і середніх с/г підприємців у тінь фермерів. Знову будуть занижувати урожайність, розрахунки будуть вестися за готівку, і таким чином зменшиться вартість с/г продукції за меншу ціну і буде повернута корупційна подушка, на яку жалілися подактівці і відповідні служби економічної поліції».

Голова ради підприємців Черкащини Ольга Ракова говорить: «якщо фермерів та аграріїв не почують, 18 грудня подібна акція знову відбудеться в усіх регіонах України, а потім підприємці їхатимуть до Києва». Вона пропонує вихід із ситуації: треба запоровадити мораторій на внесення будь-яких змін до спрощеної системи оподаткування терміном на 5 років, якщо він не нестиме загрози для надходження до держбюджету:

«У разі ігнорування владою цих вимог, підприємницька спільнота залишає за собою право розпочати акції громадської непокори, які можуть бути різними. Цілком можливо, що ми призиватимемо до того, щоб усі перейшли на загальну систему і здавали нулі. Я не хочу бути диверсантом, я хочу, щоб наповнювався бюджет, але те, що робить Мінфін — це просто неприпустимо».

А два дні тому, після засідання Національної ради реформ, Міністерство фінансів презентувало черговий варіант змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, так званий «компромісний проект». Якщо парламент і уряд підтримають пропозицію президента, то з 1 січня 2016 року діятимуть нові узгоджені ставки. А ось масштабні зміни вирішили відкласти до другого кварталу 2016. Можливо, тоді перехід пройде безболісно.

Також Мінфін пішов на поступки фермерам та аграріям: як мінімум ще на рік зберігається «спецрежим ПДВ».

Ірина Філенко з Черкас спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+