Слухати

У Димитрові шахтарі протестували через заборгованість по зарплатні

10 грудня 2015 - 12:13
У Димитрові, на площі біля стін ДК ім. Артема, гірники шахт, що входять ДП «Красноармійськвугілля» влаштували акцію протесту через затримку виплати заробітних плат
У Димитрові шахтарі протестували через заборгованість по зарплатні / Новини на Громадському радіо

Про це пише місцевий сайт 06239.com.ua.

Також учасників мітингу обурені відсутністю фінансування охорони праці працівників вугільної промисловості, низькою вартістю вугілля та підвищенням тарифів на вантажоперевезення.

Серед учасників — гірники шахт «Стаханова», «Центральної», ім. Димитрова, представники профспілок інших вугільних підприємств Димитрова та Національної профспілки гірників України.

Люди вимагали проискореного погашення заборгованості по зарплатах та наголошували на тому, що заборгованість вищезазначених підприємств вже складає 1 млрд. 442 млн. 312 тис. гривень. За словами протестуючих, шахти повинні буквально всім, з ким мають справу: робітникам, ДП «Вугілля України», Пенсійному фонду, міському бюджету.

Голова місцевої організації НПГУ Димитрова та Красноармійського району Олександр Абрамов, у свою чергу, акцентував увагу на тому, що «якби на гірників в бюджеті заклали не 0, а хоча б 500 млн. гривень, то можна було б говорити про порятунок шахти ім. Димитрова».

Керівник ДП «Красноармійськвугілля» Ігор Станіславюк також навів розрахунки, згідно з якими 1,5 млрд. гривень могли б частково реанімувати шахти, при врахуванні того, що тільки для погашення заборгованостей і виплати заробітних плат знадобиться 608 млн. гривень.

Говорили мітингувальники і про необхідність зміни голови Міненерговуглепрому України. Зараз цю посаду обіймає Володимир Демчишин.

Вся надія гірників на те, що бюджет країни ще не прийнятий, і у них є шанс бути почутими. В іншому випадку люди обіцяють від мирних акцій перейти до страйків.  

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+