Слухати

Львівський культурний «десант» приїхав на Донеччину ламати стереотипи

11 грудня 2015 - 13:26
З-поміж гостей — культурні діячі
Гості заходу //

Сучасна письменниця Дара Корній вирішила їхати на Схід одразу, хоча друзі та знайомі її відмовляли. Хотіла на власні очі подивитися на дітей, поспілкуватися, побачити донецькі краєвиди. Вражена була з порогу, коли діти вийшли до гостей з хлібом, а загалом вона тут аби руйнувати легенди про Схід і Захід, — ділиться Дара Корній.

«Я тут для того, щоб руйнувати стереотипи. Бо у вас створюються легенди про нас, у нас відповідно легенди і негатив про вас. Зараз в Україні йде потужна інформаційна війна, ворог хоче нас посварити, ми сваримося між собою, немає єдності, тоді легко нас здолати. Мене не треба було переконувати: ми одна величезна родина і місця тут вистачить усім. Якщо ти приходиш з миром, тебе тут поважають, люблять, але якщо ти зі зброєю, ми перемося до зброї і захищаємо свою домівку».

dara_korniy.jpg

Дара Корній
Дара Корній

Проректор Львівської національної академії мистецтв і художник Роман Яців давно знає Донеччину, як край яскравих культурних особистостей та інтелектуалів. Але досить довго в уяві більшості українців цей край асоціювався лише з вугіллям і футболом. І це необхідно змінювати, — наголошує професор Яців:

«Змінили імідж деформованими обставинами про Донеччину: весь час вугілля, промисловість і футбол, заступили культуру, духовність. Я відчуваю, що дуже багато людей на Донеччині не мають можливості докластися до якісних естетичних культурних продуктів. Від того не мають можливості розвивати свою генетику».

gosti_zahodu_0.jpg

Гості заходу
Гості заходу

На Донеччину львів’яни привезли до бібліотек Костянтинівки, Дружківки і Краматорська кількасот книжок сучасних українських авторів — передусім для молоді. А львівський гурт «Джоломіга» дивував ще й своєю творчістю. Його учасники не професійні музики, вони працюють на підприємстві, але переконані, що саме музика (і культура загалом) сьогодні потрібна усім нам для єднання, — каже художній керівник гурту Андрій Яцків:

«Ми приїхали спілкуватися. Хотіли б більше знати про цей край, куди приїхали, і розповісти про той край, звідки приїхали. Адже сьогодні головне — зруйнувати ту нерукотворну стіну, що збудували політики роками, роз’єднуючи Схід і Захід».

Дана акція на Донеччині реалізується у рамках культурної програми «Братання між Заходом і Сходом». За кілька годин спілкування гості говорили, що братання таки відбулося.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+