Слухати

Львівський культурний «десант» приїхав на Донеччину ламати стереотипи

11 грудня 2015 - 13:26
З-поміж гостей — культурні діячі
Львівський культурний «десант» приїхав на Донеччину ламати стереотипи / Новини на Громадському радіо

Сучасна письменниця Дара Корній вирішила їхати на Схід одразу, хоча друзі та знайомі її відмовляли. Хотіла на власні очі подивитися на дітей, поспілкуватися, побачити донецькі краєвиди. Вражена була з порогу, коли діти вийшли до гостей з хлібом, а загалом вона тут аби руйнувати легенди про Схід і Захід, — ділиться Дара Корній.

«Я тут для того, щоб руйнувати стереотипи. Бо у вас створюються легенди про нас, у нас відповідно легенди і негатив про вас. Зараз в Україні йде потужна інформаційна війна, ворог хоче нас посварити, ми сваримося між собою, немає єдності, тоді легко нас здолати. Мене не треба було переконувати: ми одна величезна родина і місця тут вистачить усім. Якщо ти приходиш з миром, тебе тут поважають, люблять, але якщо ти зі зброєю, ми перемося до зброї і захищаємо свою домівку».

dara_korniy.jpg

Дара Корній
Дара Корній

Проректор Львівської національної академії мистецтв і художник Роман Яців давно знає Донеччину, як край яскравих культурних особистостей та інтелектуалів. Але досить довго в уяві більшості українців цей край асоціювався лише з вугіллям і футболом. І це необхідно змінювати, — наголошує професор Яців:

«Змінили імідж деформованими обставинами про Донеччину: весь час вугілля, промисловість і футбол, заступили культуру, духовність. Я відчуваю, що дуже багато людей на Донеччині не мають можливості докластися до якісних естетичних культурних продуктів. Від того не мають можливості розвивати свою генетику».

gosti_zahodu_0.jpg

Гості заходу
Гості заходу

На Донеччину львів’яни привезли до бібліотек Костянтинівки, Дружківки і Краматорська кількасот книжок сучасних українських авторів — передусім для молоді. А львівський гурт «Джоломіга» дивував ще й своєю творчістю. Його учасники не професійні музики, вони працюють на підприємстві, але переконані, що саме музика (і культура загалом) сьогодні потрібна усім нам для єднання, — каже художній керівник гурту Андрій Яцків:

«Ми приїхали спілкуватися. Хотіли б більше знати про цей край, куди приїхали, і розповісти про той край, звідки приїхали. Адже сьогодні головне — зруйнувати ту нерукотворну стіну, що збудували політики роками, роз’єднуючи Схід і Захід».

Дана акція на Донеччині реалізується у рамках культурної програми «Братання між Заходом і Сходом». За кілька годин спілкування гості говорили, що братання таки відбулося.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+