Слухати

У Севастополі тривають відключення електроенергії / Новини на Громадському радіо

У Севастополі тривають відключення електроенергії

11 грудня 2015 - 13:41
Попри гучне відкриття енергомоста і запуск однієї електрогрілки з українського материка, у Севастополі — тільки 12 «світлих» годин на добу

За оновленими графіками місцевих енергетиків, світло в домівки подають на три через три години. У деяких районах міста будинки знеструмлюють на всю ніч. Частину домівок, що знаходяться на одних лініях з важливими соціальними об’єктами, навпаки, відключають лиш на кілька годин на добу. Чиновники зізнаються: навіть озброївшись пересувними генеруючими станціями і потужними дизель-установками, покрити всі потреби міста поки не вдається.

«Ограничение есть. Мы ожидаем дополнительной мощности втечение двух дней, но все равно эта мощность не будет той, которая нам необходима для нормальной жизнедеятельности. В такой период из анализа прошлого года потребляемая мощность — где-то 220 МВт. Сегодня кроме той мощности, которую вырабатывают наши СГС+ — это 29 МВт, МГТС наши — это 60 МВт, мы еще дополнительно дизель-генераторами вырабатываем в общей сложности 16 МВт», — пояснив «губернатор» Сергій Меняйло.

Сьогодні на Севастополь виділено від 120 до 160 МВт ліміту. Це мало не вдвічі більше, ніж на початку енергоблокади. Вперше майже за три тижні на маршрути вийшли тролейбуси. Проте, досі вони працюють в тестовому режимі. Вдалося запустити опалення і відкрити дитячі садки. Втім, вуличного освітлення досі немає — люди ночами пересуваються із ліхтариками і переважно групами. Крупні підприємства, що споживають багато електрики також за рішенням міста стоять. Якщо зайві мегавати віднайдуть, їх отримають держпідприємства, які займаються оборонкою. У міському центрі управління в кризових ситуаціях порахували: на запуск промислових підприємств Севастополю необхідно мінімум 180-200 МВт ліміту.

«Надеемся, что с вводом второй очереди энергомоста ситуация будет улучшена. Но, подчеркиваю, режим ЧС будет сохраняться до тех пор, пока мы не войдем в нормальный режим жизни и не получим ту мощность, которая нам необходима», — пояснив Сергій Меняйло.

Глава севастопольского «уряду» пригрозив, що порахує непересічні збитки міста від енергоблокади, сам факт якої він ще тиждень тому заперечував. Ці розрахунки, на його думку, стануть основою міжнародного позову Росії до України.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+