Слухати

В Харкові стартувала школа Євроатлантичної Солідарності

12 грудня 2015 - 13:46
Її учасникам пояснюватимуть, як збільшити довіру до НАТО серед українців і наскільки це важливо для України
В Харкові стартувала школа Євроатлантичної Солідарності / Новини на Громадському радіо

Про це «Громадському радіо» розповів Вадим Трюхан, голова правління ГО «Європейський рух України»

«Ми хочемо підготувати людей, які будуть працювати з суспільством і будуть пояснювати, що НАТО — це не суто військово політичний блок, а універсальна організація, яка займається різними аспектами проблематики зі своїми партнерами», — розповів Вадим Трюхан.

vadym_tryuhan.jpg

Вадим Трюхан
Вадим Трюхан
Громадське радіо

Мета проекту — підготувати активістів, які будуть володіти проблематикою євроатлантичного співробітництва і нести це у суспільство. Надалі школа Євроатлантичної Солідарності буде розширювати свої кордони. Наступні міста: Одеса та Львів.

«В ньому беруть участь найбільш активні, успішні люди з різних регіонів України. Цей проект буде постійно діючим, будуть різні програми, і завдяки цьому ми отримаємо підготовлених  людей, які 

будуть володіти всією проблематикою євроатлантичного співробітництва і далі будуть нести це у суспільство. Створюється група з 30 осіб, приблизно 50% на 50% чоловіки-жінки і представники 

різних професій люди, які мають якусь основу для того, щоб працювати і розвиватися у цій сфері», — сказав він.

«Громадське радіо» поспілкувалося з Дмитром Кулебою, Послом з особливих доручень Міністерства закордонних справ України, який був спікером школи Євроатлантичної Солідарності. 

Він навів власні аргументи, чому Україні вигідна співпраця з НАТО.

_dsc1155.jpg

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Громадське радіо

«Зараз ми можемо похвалитися унікальною динамікою відносин Україна–НАТО, і нажаль, умови дуже сприятливі, бо умови — це російська агресія, не прогнозованість російської політики, яка стимулює на такі контакти. Ми вигідна НАТО тим, що ми тримаємо фланг регіону. У нас є боєздатна армія, у якої тепер натівці можуть переймати досвід бойових дій. Також НАТО зацікавлений у широкому колі стабільності. Тобто чим більш стабільною зоною є від кордонів альянсу, тим вигідніше це НАТО», — розповів Дмитро Кулеба. 

Михайло Власов, громадський діяч, екс-мер Лисичанська, учасник школи Євроатлантичної Солідарності, переконаний, якщо б Україна стратегічно співпрацювала з Альянсом, збройного конфлікту на Сході України можна було б уникнути.

myhaylo_vlasov.jpg

Михайло Власов
Михайло Власов
Громадське радіо

«Хочу дізнатися, які ще є варіанти співпраці України–НАТО і як можна залучити до співпраці наші міста, які були звільнені від окупації. На моє глибоке переконання, якби ми були б інтегровані у структури НАТО, то ніхто б і ніколи не зробив такого на Донбасі, і ніхто б не посмів давати зброю бойовикам. Не було б цього конфлікту, який виник і триває на Сході України», — сказав він.

Катерина Кадер з Харкова для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+