Слухати

У Землі немає плану Б — підсумки кліматичної конференції COP21

13 грудня 2015 - 12:06
Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс заявив раніше, що остаточний пакт про запобігання зміні клімату буде «юридично зобов’язувальним»
У Землі немає плану Б — підсумки кліматичної конференції COP21 / Новини на Громадському радіо

Делегати міжнародної конференції COP21 під егідою ООН у Парижі ухвалили глобальний пакт про запобігання зміні клімату. Це сталося увечері 12 грудня.

У підготовленій представниками світової спільноти угоді йдеться, зокрема, про контроль за викидами парникових газів, що може зменшити вплив цього чинника на глобальне потепління на півтора градуса за Цельсієм.

«Немає жодного іншого способу для досягнення цілей, викладених у цій угоді, ніж залишити вугілля, нафту і газ у землі», – заявила Мей Буві, виконавчий директор організації 350.org, яка тисне на фінансові інституції з метою відмови від викопного палива.

49b5c94b-d468-40b4-b143-82b1591e6629_cx0_cy6_cw0_mw1024_s_n_r1.jpg

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс
Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс
AFP

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс заявив раніше, що остаточний проект угоди буде «юридично зобов’язувальним» і обмежуватиме потепління на два градуси за Цельсієм. Фабіус назвав схвалення угоди «історичним поворотним пунктом».

Текст, який узгоджує дії світової спільноти з 2020 року, був представлений делегатам з 200 країн у Парижі після двох тижнів переговорів. Угода передбачає аналіз її виконання що п’ять років.

У тексті також міститься пропозиція виділяти з 2020 року 100 мільярдів доларів на рік для реалізації кліматичної політики в країнах, що розвиваються, – із зобов’язанням таких країн надалі фінансувати ці заходи самостійно.

Черговий саміт з кліматичних змін за участю глав урядів і підприємств пройде у Вашингтоні 5-6 травня 2016 року.

Нагадаємо, під час конференції COP21 художники проектували на Ейфелеву вежу побажання учасникам COP21, включаючи заклик до декарбонізації і попередження, що у Землі немає запасного плану. Про це передає The Guardian.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+