Слухати

Вперше в історії Саудівської Аравії жінка стала депутатом

13 грудня 2015 - 10:36
Ці вибори були першими в історії Саудівської Аравії, в яких могли брати участь жінки – і як виборці, і як кандидатки
Вперше в історії Саудівської Аравії жінка стала депутатом / Новини на Громадському радіо

Вперше в історії Саудівської Аравії жінку обрали депутаткою місцевої ради. Про це повідомляє служба ВВС Україна. Нею стала Салма бінт Хізаб аль-Отейбі, яка отримала мандат в провінції Мекка.

Остаточні результати виборів оголосять пізніше в неділю.

Як повідомляє агенство, загалом для участі у виборах зареєстрували 978 кандидаток. Чоловіків брало участь в кампанії більше — 5938. У списках виборців зареєструвалося близько 130 тисяч жінок та 1,35 млн чоловіків.

1 427 219 878_bld_online1.jpg

Вперше участь у виборах могли брати жінки – і як виборці, і як кандидатки
Вперше участь у виборах могли брати жінки – і як виборці, і як кандидатки
APA (AFP)

Король Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз (2005-2015) у вересні 2011 року дав право жінкам брати участь у голосуванні і виставляти свої кандидатури на майбутніх муніципальних виборах. Король заявив, що жінкам також буде дозволено обиратися членом ради Шури (вищий керівний орган). Через дискримінацію статей жінки в Саудівській Аравії під час кампанії  вони могли виступати, лише перебуваючи за спеціальною перегородкою. Інший варіант – їх повинні були представляти чоловіки.

Вибори самі по собі є рідкісною подією в Саудівській Аравії. Нинішня кампанія — лише третя в історії королівства. У період з 1965-го по 2005 рік вибори там не проводилися взагалі.

У 2013 році король призначив 30 жінок у консультативну асамблею Меджліс аш-Шура. Іншим декретом було встановлено, що жінки відтепер повинні складати щонайменше одну п’яту частину ради з 150 чоловік.

На виборах мають обрати 2100 членів муніципальних рад. Ще 1050 осіб призначаються до їхнього складу за схваленням короля.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+