Слухати

У 1937 р. НКВС заарештувала до 10 тисяч греків у Києві, Криму та на Донбасі

15 грудня 2015 - 11:38
За оцінками істориків, в ході операції були заарештовані від 7600 до 9400 осіб, здебільшого чоловіки. Більшість заарештованих невдовзі була розстріляна, решта — отримали 10 років ГУЛАГу
У 1937 р. НКВС заарештувала до 10 тисяч греків у Києві, Криму та на Донбасі / Новини на Громадському радіо

12 грудня 1937-го вийшла директива №50 215 НКВД, яка дала поштовх «Грецькій операції». Арешти пройшли в усіх місцях компактного проживання греків, зокрема в Криму, Одеській та Донецькій області, Харкові та Києві.

Про це повідомляє Український Інститут національної пам’яті.

«За оцінками істориків, в ході операції були заарештовані від 7600 до 9400 осіб, здебільшого чоловіки. Більшість заарештованих невдовзі була розстріляна, решта — отримали 10 років ГУЛАГу. В результаті операції була ліквідована еліта української грецької меншини. Були закриті Маріупольський грецький театр, Маріупольський грецький педагогічний технікум, грецькі національні школи. Через 78 років після злочину все ще невідомі місця поховань більшості страчених греків», — говориться в повідомленні.

 

Сьогодні – річниця «Грецької операції НКВД«.12 грудня 1937-го вийшла директива №50 215 НКВД, яка дала поштовх «Грецькій …

Опубліковано Український інститут національної пам’яті 15 грудня 2015 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+