Слухати

Відтепер Конституційний Суд Росії може не виконувати рішення ЕСПЛ

15 грудня 2015 - 10:51
Президент Росії Володимир Путін підписав закон, за яким Конституційний суд може не визнавити рішення ЕСПЛ
Відтепер  Конституційний Суд Росії може не виконувати рішення ЕСПЛ / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє телеканал «Дождь».

Президент Володимир Путін у вівторок, 15 грудня, підписав зміни до закону, за якими Конституційний суд може визначати, чи виконувати рішення міждержавних органів щодо захисту прав і свобод людини, насамперед, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), чи — ні. Ознайомитись зі змінами можна на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Відповідно до закону, Конституційний суд при ухваленні рішення буде керуватися принципом верховенства російської Конституції. Він встановлює спеціальний правовий механізм вирішення питання про можливість або неможливість «з погляду принципів верховенства і вищої юридичної сили Конституції виконати винесену за скаргою проти Росії постанову».

Законопроект внесли на розгляд 18 листопада. Держдума прийняла закон 4 грудня. Його підтримали 436 депутатів

У липні Конституційний суд прийняв постанову, яка дозволяє Росії не виконувати рішення ЄСПЛ у випадках, коли порушуються основоположні конституційні норми.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+