Слухати

Завтра ВРЮ вирішить, чи люструвати екс-голову Вищого господарського суду

16 грудня 2015 - 11:19
17.12 Вища рада юстиції остаточно розглядає питання стосовно люстрації екс-голови Вищого господарського суду В. Татькова, який до цього був помічений журналістами і прокуратурою у корупційних схемах
Завтра ВРЮ вирішить, чи люструвати екс-голову Вищого господарського суду / Новини на Громадському радіо

17 грудня Вища рада юстиції остаточно по суті розглядає питання стосовно застосування люстрації до екс-голови Вищого господарського суду Віктора Татькова. Про це повідомляє директор департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко.

«Татьков є лакмусовим папірцем у питанні чи можлива люстрація суддів. Питання навіть не в тому, що його ототожнюють з найвищою корупцією в господарських судах, проста умова — більше року був членом Вищої ради юстиції за часів Януковича (склад тодішньої Ради говорить сам за себе: Портнов, Лукаш, Пшонка, Ківалов, Татьков та інші) Пряма норма Закону п.6 ч.1 ст.3 Закона Про очищення влади — люстрація», — впевнена вона.

Засідання ВРЮ є відкритим — вільний вхід, вул. Студентська 12а з 10.00, на цьому засіданні ВРЮ також буде розглядати висновки Тимчасової спеціальної комісії щодо 12 «майданівських» суддів.

Тетяна Козаченко нагадує, що раніше дисциплінарна секція ВРЮ рекомендувала люстрацію Татькова.

Свого часу Генеральна прокуратура на запит Слідство.інфо підтвердила, що Татькова та іншого суддю Ємельянова підозрюють у вимаганні п’ятисот тисяч британських фунтів у київського бізнесмена Андрія Лепейка. Підприємцю запропонували заплатити ці гроші за те, щоб суд ухвалив потрібне рішення і не позбавляв його права власності на торговельний центр «Декор Донбас» в Донецьку. Детальніше про цю історію можна подивитись у програмі «Слідство.інфо» під назвою «Організоване суддівське угруповання».

Сам Віктор Татьков відповів на запитання журналіста Дмитра Гнапа, що він не знає Андрія Лепейка.

В 2013-му році, коли Віктор Татьков був на вершині суддівської влади, відомий фотограф Владислав Содель зробив сенсаційний знімок. На ньому в сесійній залі Верховної Ради один з народних депутатів від Партії Регіонів у листуванні з Віктором Татьковим цікавиться донецьким заводом «Точмаш».

446c2de-suddi-screen-10.jpg

Листування з Татьковим
Листування з Татьковим
Влад Содель

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+