Слухати

У Придністров’ї працює єдиний україномовний ліцей

17 грудня 2015 - 18:50
Все навчання ведеться українською мовою, але історію України вивчають факультативно. Гроші на школу виділяє місцевий бюджет
У Придністров’ї працює єдиний україномовний ліцей / Новини на Громадському радіо

Державний освітній заклад «Республіканський український теоретичний ліцей-комплекс» був утворений 1 січня 2010 року шляхом злиття МОЗ «Тираспольська російсько-українська середня школа № 1», яка була відкрита ще у 1944 році, та ДОЗ «Республіканський український теоретичний ліцей». Про це йдеться на офіційному сайті закладу. 

Ліцей ставить собі за мету розвивати українську мову й культуру в Придністров’ї. Оскільки у невизнаній республіці Придністров’я українська, російська і молдавська мови оголошені офіційними мовами «на рівних засадах», ліцей — єдине місце, де можна реалізувати своє «конституційне» право на одержання освіти українською мовою.     

1 299 165 833_ryorrisrrryerrisryeryor-ssrrryos.jpg

Вихованці ліцею у національному вбранні
Вихованці ліцею у національному вбранні
Сайт ДОЗ «РУТЛ-К»

Вихованці спочатку навчаються у початковій школі. Закінчивши початкову школу, вони переходять у проліцейські класи. Після закінчення сьомого класу учні при відповідних навчальних і психофізичних результатах зараховуються в ліцейські класи. Після отримання середньої (повної) загальної освіти випускник одержує можливість продовжити навчання в професійних навчальних закладах, зокрема й в Україні.

На всіх ступенях освіти функціонує школа мистецтв, яка має 3 відділення — музичне, хореографічне, та образотворчого мистецтва. Все навчання ведеться українською мовою, але історію України вивчають факультативно. Гроші на школу виділяє місцевий бюджет.

Нещодавно у лицеї з’явився музей-театр імені Тараса Шевченка. Тут зберігаються репродукції відомих робіт поета і художника, є і зал для театральних постановок.

Нагадаємо, згідно із законодавством Молдови, Придністров’я має статус Автономного територіального утворення з особливим правовим статусом. Його незалежність не визнає жодна країна-член ООН, лише кілька держав з невизначеним статусом (Абхазія, Південна Осетія та Нагірний Карабах). Тут проживає більш 10 національностей, з них українців — менше 30%. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+