Слухати

Свідоцтво про шлюб в «ДНР» визнає тільки «ЛНР»

19 грудня 2015 - 15:18
На питання про міжнародні перспективи таких документів чиновники відповісти не можуть 
Свідоцтво про шлюб в «ДНР» визнає тільки «ЛНР» / Новини на Громадському радіо

Так звані міністри псевдоміністерства юстиції «ДНР» та «ЛНР» 17 грудня в Луганську підписали угоду про співробітництво в галузі реєстрації актів цивільного стану. Представники самопроголошених «республік» домовилися, що свідоцтво про шлюб, виданий на непідконтрольних українській владі територіях, будуть визнавати юридично. Про це повідомляє ресурс «Это-Донецк». 

«Це, безумовно, важливий документ, який дозволить громадянам реалізовувати свої права в частині обміну актами цивільного стану. Тобто, документи, які будуть видані в Донецькій чи Луганській Народних Республіках, можуть вільно використовуватися в судовій практиці, РАГСах і в усіх органах державної влади», — заявила Олена Радомська, яка називає себе «міністром юстиції «ДНР».

Вона додала, що «такий самий документ готується на підписання судовою системою». За її словами, підписано ряд документів у галузі культури та охорони здоров’я. Більше того, «міністр» зазначила, що «це міжнародна практика підписання угод між двома державами-партнерами». На питання про міжнародні перспективи таких документів пані Радомська відповісти не змогла, передає видання. 

1 438 162 067_168 824_600.jpg

Свідоцтво про шлюб в т.з. «ДНР»
Свідоцтво про шлюб в т.з. «ДНР»
s-narodom.ru

В той час жителі підконтрольної бойовикам частини Донецької області не знають, який паспорт необхідно брати з собою до РАГСу і в якому документі слід робити штамп. Українські документи на неконтрольованих територіях не видаються. А бланки з грифом, наприклад, «ДНР» недійсні за її межами. Невідомо, чи визнаватиме влада бойовиків шлюб, зареєстрований в українському паспорті, й навпаки — чи буде дійсним союз на територіях, підконтрольних українській владі.

«Подскажите,если расписываться,то штампы в паспорт лнр или Украины? Подскажиие,чтоб паспорт непортить! Выехать могу только я», — пише мешканка Луганської області у соцмережі Вконтакті.

З 8 жовтня 2015 року у самопроголошеній «ДНР» вийшов наказ про затвердження зразків бланків для реєстрації актів громадянського стану. Про це йдеться на офіційному сайті так званої «Донецької народної республіки». 

«Министерством юстиции ДНР изданы приказ №705 от 8 октября 2015 года «Об утверждении описания и образца печати органа записи актов гражданского состояния Донецкой Народной Республики», а также приказ №708 от 9 октября 2015 года «О введении бланков свидетельств о государственной регистрации актов гражданского состояния», — йдеться у повідомленні. 

Також встановлено розміри мита за державну реєстрацію актів цивільного стану (реєстрація шлюбу, його розірвання, зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), відновлення записи, повторну видачу документа). Для жителівпідконтрольних бойовикам міст Донецької області послуга обійдеться від 34 руб. до 170 рублів (17-85 грн) залежно від юридичних дій органів державної реєстрації.

«Сплата республіканського мита здійснюється у безготівковій формі у банківській установі шляхом попередньої оплати», — вказано на сайті. 

Щоб акти громадянського стану визнавалися на території України, контрольованої урядом, необхідно лише виїжджати до українського РАГСу і перереєстровуватися там. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+