Слухати

Принижений і ображений Путін демонструє свою силу світові, — фільм-біографія

20 грудня 2015 - 18:38
Німецький телеканал ZDF показав документальний фільм «Людина влади — Путін». Автори намагаються пояснити дії російського президента з психологічного боку. Фільм є на YouTube (субтитри російською)
Принижений і ображений Путін демонструє свою силу світові, — фільм-біографія / Новини на Громадському радіо

putin.jpg

Володимир Путін
Володимир Путін
ZDF

Німецький телеканал ZDF показав документальний фільм про російського президента «Macht Mensch Putin». У стрічці розповідається про шлях до владу нинішнього глави РФ, автор складає його психологічний портрет на тлі подій останніх років, включаючи конфлікт на Україні і військову кампанію Росії в Сирії. Стрічку викладено на YouTube з російськими субтитрами.

«Кілька місяців тому російський президент перебував у міжнародній ізоляції через анексію Криму, він тепер потребує співрозмовників. Новий документальний фільм «Людина влади — Путін» задається питанням про те, в ролі кого зараз праює кремлівський лідер — в якості партнера чи противника Європи», — описує фільм ZDFzite.

Коментує фільм німецький журналіст та автор книг про Росію Борис Райтшустер. Він намагається пояснити дії Путіна, зокрема з психологічної точки зору. 

«Якщо описувати стан Путіна двома словами, я б сказав — принижений і ображений. І так протягом усього життя: «я ображений», «моя країна ображена», тепер я маю всім показати, який я сильний», — коментує біограф Райтшустер.

«Я дуже здивувався, що Оланд після терактів у Парижі, під час яких загинуло 130 людей, звернувся до того, хто несе відповідальність за вбивство 8000 людей в Україні», — зауважив Райтшустер. 

Окремий розділ у фільмі — це присутність та участь російських військових у збройному конфлікті на Донбасі: 

«Путін продовжує відхрещуватися, що російські солдати воюють в Україні під чужим прапором, незважаючи на те, що йому ніхто не вірить на Заході», — йдеться у сюжеті. 

У фільмі зображений ідейний молодий чоловік з Калінінграду, який справді вважає, що росіян та російськомовне населення на Донбасі обмежують чи репресують. За службу перед батьківщиною подібним «добровольцям» виплачують 25 тис рублів (приблизно 350 євро). Після реєстрації в так званому воєнкоматі, який навіть не має юридичної сили, новоспечений «захисник» відправляється на Схід України разом з військовими регулярної армії РФ

«Ну там приблизно 20-30 тисяч бойовиків. І десь 60-65% — це громадяни Росії», — говорить хлопець на ім’я Ігор. 

За даними Лондонського дослідницького інституту, станом на серпень 2014 року на Донбасі знаходилося близько 42 тисячі російських солдатів. 

Значну увагу автори фільму приділяють російській пропаганді та роботі ЗМІ, а також велику прив’язаність Росії до СРСР і радянського минулого. 

Борис Райтшустер, який вивчав біографію російського президента, все ж не може спрогнозувати, як саме закінчиться політична кар’єра кремлівського лідера:

«Навіть якщо Путін добровільно хотів піти у відставку, він би не зміг цього зробити, тому що ніхто не зможе гарантувати йому безпеку: що його не посадять до в’язниці, що він не втратить своє багатство, чи живим він вийде з Кремля», — вважає Борис Райтшустер. 

Перегляднути роботу можна тут (у деяких користувачів російські субтитри треба включити вручну):

Фільм Аннетти Харльфінгер, Кароліни Райхер, Міхаеля Ренца та Дітмара Шумана.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+