Слухати

Анонс Майн Кампф з'явився на сайті, схожому на Politico, що вмістив інтерв'ю олігарха

21 грудня 2015 - 20:24
Про видання Майн Кампф українською заявив невідомий сайт politi.co.ua, чия назва схожа на популярний англомовний сайт politico.eu, якому скандальне інтерв'ю нібито дав Ігор Коломойський
Анонс Майн Кампф з’явився на сайті, схожому на Politico, що вмістив інтерв’ю олігарха / Новини на Громадському радіо

Сайт politi.co.ua, що містить інформацію про книжку, є невідомим виданням. Не ясно, хто його публікує. Власне на ньому не міститься навіть жодної інформації, крім лінку на сторінку з нібито продажем «Майн Кампф». Там, зокрема, сказано: 

«В данный момент на сайте ведутся технические работы — мы наполняем форму содержанием:) Приносим извинения за временные неудобства. Спасибо за понимание. А тем временем вы можете ознакомиться с новым проектом «Политико» - подготовкой издания «Майн Кампф» на украинском языке».

Схожа назва?

Сайт politi.co.ua співзвучний з назвою більш відомого, однак усе-одно вкрай малопопулярного сайту politiko.ua. 

Але, за нез’ясованим збігом обставин, повідомлення про нібито підготування перекладу з’явилося у зв’язці з назвою «Політико» в момент, коли поінформований європейський сайт politico.eu опублікував текст, який названо інтерв’ю з дніпропетровським олігархом Ігорем Коломойським. 

politiko_yevro.jpg

Сайт politico.eu 21 грудня розмістив суперечливе інтерв'ю нібито з Ігорем Коломойським
Сайт politico.eu 21 грудня розмістив суперечливе інтерв’ю нібито з Ігорем Коломойським
politico.eu

Пан Коломойський у інтерв’ю нібито робить кілька нестандарних заяв, які можна сприйняти за особисті образи українських політиків, зокрема Мікеіла Саакашвілі та Юлії Тимошенко.

Ігор Коломойський, котрий мешкає у Женеві, категорично спростував, що давав це інтерв’ю. Водночас журналіст Олівер Керрол доводить, що інтерв’ю було, і він розмовляв з Коломойським понад три з половиною години.

Що обіцяють невідомі видавці?

«В 2016 році книга «Моя боротьба» («Mein Kampf») Адольфа Гітлера буде вперше в своїй історії видана українською. Цією книгою аналітичний суспільно-політичний інтернет-ЗМІ «Політіко» планує започаткувати серію книг політичної та історичної тематики», — повідомляється на сайті «Майн Кампф українською». Там не сказано нічого про те, хто саме хоче видавати книжку, однак міститься адреса politi.co.ua

politiko_ukr.jpg

Сторінка з сайту politi.co.ua з повідомленням про нібито видання \"Майн Кампф\" українською
Сторінка з сайту politi.co.ua з повідомленням про нібито видання «Майн Кампф» українською
politi.co.ua

Як відомо, про намір перевидати Гітлера заявили нещодавно у Німеччині. Після війни влада Баварії, якій належать авторські права на книгу, категорично відмовлялася дозволити перевидати роботу із поваги до жертв нацизму. 1 січня 2016 року спливає термін охорони авторських прав на книжку.  

[Від редакції. Першопочатковий вміст сторніки відредаговано відповідно до нової інформації про загадані сайти].

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+