Слухати

Анонс Майн Кампф з'явився на сайті, схожому на Politico, що вмістив інтерв'ю олігарха

21 грудня 2015 - 20:24
Про видання Майн Кампф українською заявив невідомий сайт politi.co.ua, чия назва схожа на популярний англомовний сайт politico.eu, якому скандальне інтерв'ю нібито дав Ігор Коломойський
Mein Kampf //

Сайт politi.co.ua, що містить інформацію про книжку, є невідомим виданням. Не ясно, хто його публікує. Власне на ньому не міститься навіть жодної інформації, крім лінку на сторінку з нібито продажем «Майн Кампф». Там, зокрема, сказано: 

«В данный момент на сайте ведутся технические работы — мы наполняем форму содержанием:) Приносим извинения за временные неудобства. Спасибо за понимание. А тем временем вы можете ознакомиться с новым проектом «Политико» - подготовкой издания «Майн Кампф» на украинском языке».

Схожа назва?

Сайт politi.co.ua співзвучний з назвою більш відомого, однак усе-одно вкрай малопопулярного сайту politiko.ua. 

Але, за нез’ясованим збігом обставин, повідомлення про нібито підготування перекладу з’явилося у зв’язці з назвою «Політико» в момент, коли поінформований європейський сайт politico.eu опублікував текст, який названо інтерв’ю з дніпропетровським олігархом Ігорем Коломойським. 

politiko_yevro.jpg

Сайт politico.eu 21 грудня розмістив суперечливе інтерв'ю нібито з Ігорем Коломойським
Сайт politico.eu 21 грудня розмістив суперечливе інтерв’ю нібито з Ігорем Коломойським
politico.eu

Пан Коломойський у інтерв’ю нібито робить кілька нестандарних заяв, які можна сприйняти за особисті образи українських політиків, зокрема Мікеіла Саакашвілі та Юлії Тимошенко.

Ігор Коломойський, котрий мешкає у Женеві, категорично спростував, що давав це інтерв’ю. Водночас журналіст Олівер Керрол доводить, що інтерв’ю було, і він розмовляв з Коломойським понад три з половиною години.

Що обіцяють невідомі видавці?

«В 2016 році книга «Моя боротьба» («Mein Kampf») Адольфа Гітлера буде вперше в своїй історії видана українською. Цією книгою аналітичний суспільно-політичний інтернет-ЗМІ «Політіко» планує започаткувати серію книг політичної та історичної тематики», — повідомляється на сайті «Майн Кампф українською». Там не сказано нічого про те, хто саме хоче видавати книжку, однак міститься адреса politi.co.ua

politiko_ukr.jpg

Сторінка з сайту politi.co.ua з повідомленням про нібито видання \"Майн Кампф\" українською
Сторінка з сайту politi.co.ua з повідомленням про нібито видання «Майн Кампф» українською
politi.co.ua

Як відомо, про намір перевидати Гітлера заявили нещодавно у Німеччині. Після війни влада Баварії, якій належать авторські права на книгу, категорично відмовлялася дозволити перевидати роботу із поваги до жертв нацизму. 1 січня 2016 року спливає термін охорони авторських прав на книжку.  

[Від редакції. Першопочатковий вміст сторніки відредаговано відповідно до нової інформації про загадані сайти].

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+