Слухати

Працівники ДАЇ, які штрафували автомайданівців, розповіли про накази «зверху»

22 грудня 2015 - 19:55
На питання «Чи знали ви, що вчиняєте протизаконні дії?» інспектор відповів ствердно, але пояснив, що боявся втратити робоче місце
Працівники ДАЇ, які штрафували автомайданівців, розповіли про накази «зверху» / Новини на Громадському радіо

Інспектори ДАІ, які складали рапорти на учасників Автомайдану за поїздку до Межигіря 29 грудня 2013 року, зізналися, що діяли за вказівкою вищого керівництва інспекції. Протоколи допитів оприлюднив у соцмережі Facebook правозахисник Роман Маселко.

Зокрема, інспектор ДПС ВДАІ з обслуговування Печерського району Жердіновський О.С., який склав протокол про адмін правопорушення на підставі непідписаного рапорту, заявив на допиті наступне:

«Я звернув увагу, що рапорт не підписаний, але це була вказівка заступника начальника ВДАІ Печерського району в м.Києві капітана міліції Кочерги О.В., який мені особисто, тобто нас зібрали у ВДАІ та в присутності інших співробітників … довів усну вказівку начальника ДАІ міста Києва Курінного А.В, про відпрацювання учасників громадського руху «Автомайдан», а саме складання протоколів про адміністративне правопорушення», — йдеться у протоколі.   

_dsc7351.jpg

Автомайдан / День
Автомайдан
День

На питання «Чи знали ви, що вчиняєте протизаконні дії?» пан Жердіновський відповів ствердно, але пояснив, що боявся втратити робоче місце:

 «Знав, але в той час не звернув на це уваги, оскільки не міг заперечити заступнику начальника щодо виконання його вказівки та боявся за своє місце праці», — сказав інспектор. 

Все таємне рано чи пізно стає явним. Прошу репост !!!ДАІшники заговорили. Стали доступними протоколи допиту інспекторів…

Опубліковано Roman Maselko 22 грудня 2015 р.

За інформацією юриста Романа Веселка, крім інспектора Жердіновського, у фальсифікації протоколів про порушення зізналися ще декілька працівників ДАЇ:

«Аналогічні покази дали і інші працівники ДАІ. Начальнику ВДАІ Печерського району Кваші та його заступнику Кочерзі предявлено підозру. Але хіба такі вказівки були лише у Печерському районі ? Що з іншими високопосадовцями МВС?», — написав він. 

27 грудня 2013 року активісти Євромайдану колоною вирушили до Межигір’я, резиденції колишнього президента Віктора Януковича, де перед кордоном силовиків провели пікетування. У тих, хто недільного ранку 29 грудня їхав у бік Межигір’я намагалися штрафувати й забирати водійські права. Власників авто по телефону та листами викликали до управлінь ДАІ та звинувачували у невиконанні вимоги про зупинку на дорозі за вказівкою державтоінспектора.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+