Слухати

Ніхто тут не знає, що робиться в Києві, що робиться в Україні, — боєць з передової

23 грудня 2015 - 16:49
Бійці 1-го батальйону 14-ої бригади ЗСУ несуть службу на оточених з трьох сторін позиціях на околицях прифронтової Мар'їнки. Вони говорять, що інформації українських ЗМІ тут дуже не вистачає
Ніхто тут не знає, що робиться в Києві, що робиться в Україні, — боєць з передової / Новини на Громадському радіо

До війни тут був інтернат для дітей, позбавлених батьківської опіки. У травні 2014-го будівлі інтернату зайняли проросійські бойовики. Після звільнення міста тут тримають оборону українські військові. Про те, як проходить служба, про що думають українські військові, та з якими труднощами вони зустрічаються кореспонденту «Громадського радіо» розповів боєць 1-го батальйону 14-ої бригади ЗСУ:

«Нам казали, що ми маємо звільнитися в строк, а в результаті вийшло, що… немає цього строку. Плюс багато чого повинно бути, але його не має. Дуже багато чого. Елементарно, ті самі боєприпаси. Це ще треба вибити, щоб чимось оборонятися».

«Хоч держава почала більш-менш забезпечувати. З приводу «більш-менш» я говорю, тому що багато чого нам не давали, а потім вимагають його здати у майбутньому (сміються, — прим. ред.). Дуже цікава ситуація», — розповідає військовий.

Бійці показують телевізор: транслюються російські телеканали. З українських каналів працює тільки «1+1», але й той — з перешкодами:

«А українські (телеканали, — ред.) у нас тут перебивають, роблять все що завгодно, щоб ми їх не дивилися. Не тільки ми, а й взагалі мирне населення так само. Вони всі до нас відносяться дуже негативно. Тому що проукраїнського телебачення тут немає. Ніхто не знає, що робиться в Києві, що робиться в Україні. Знають тільки те, що тут показують. А показують тут тільки, вибачте, … ».  

u_maryinci_translyuyut_rosiyski_kanaly.jpg

У Мар'їнці транслюють російські канали / «Громадське радіо»
У Мар’їнці транслюють російські канали
«Громадське радіо»

За словами бійців, у Мар’їнці зараз перемагає антиукраїнська пропаганда:

«Ми вже не один місяць тут разом, хто по своїй волі, хто не по своїй волі. Але всі знають і згодні з тим, що Україну треба захищати. Це однозначно. Але те, що наше керівництво… нічого не роблять для того, щоб просвітити мирне населення, — це проблема».

na_pozyciyi_ukrayinskyh_viyskovyh.jpg

На позиції українських військових / «Громадське радіо»
На позиції українських військових
«Громадське радіо»

Військові говорять, що для підтримки свого бойового духу, у колонках вмикають гімн та українські пісні:

«Нам трішки це легше. Хоч ми тоді розуміємо, чого ми тут знаходимося… Ми не можемо зрозуміти, чого ми тут знаходимося, чому ми тут стоїмо: коли в нас стріляють, ми не можемо відповісти. Чому взагалі ми тут стоїмо, якщо ми і наші хлопці могли б давно вигнати всіх з Донбасу?».

За словами військових, дембель у когось мав би бути в січні, у когось — в лютому, але бійцям сказали, що дадуть їм змогу відпочити не раніше 10 квітня. Довго знаходить у таких умовах складно психологічно, говорить боєць 1-го батальйону 14-ої бригади ЗСУ:

«Іноді доходить до безумства. Стріляти нам не дають до тих пір, поки не прийде зі штабу наказ. А за цей час можуть прийти сюди, просто ножами нас поперерізати, якщо ми будемо мовчати. У нас просто «криша починає з’їжджати». Ми стоїмо тут, ми захищаємо Україну, але у відповідь не можемо нічого зробити. Це більше всього гнобить».  

kutok_na_pozyciyi_viyskovyh_u_maryinci.jpg

Куток на позиції військових у Мар'їнці / «Громадське радіо»
Куток на позиції військових у Мар’їнці
«Громадське радіо»

Костянтин Реуцький з Мар’їнки для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+