Слухати

Атестованих вчора беркутівців ще раз перевірять на поліграфі — Кравцов / Новини на Громадському радіо

Атестованих вчора беркутівців ще раз перевірять на поліграфі — Кравцов

24 грудня 2015 - 23:27
На поліграфі колишнім беркутівцям ставитимуть перехресні питання і на основі відповідей комісія повторно прийматиме рішення

Член атестаційної комісії №5, яка в середу допустила до роботи в МВС після співбесіди більшість колишніх співробітників розформованого «Беркуту», повідомив, що в четвер комісія вирішила зробити переатестацію за допомогою поліграфу

Олександр Кравцов:  У пості я проаналізував і виставив критерії, за якими здійснювалась оцінка, і беркутівців у тому числі.  Від комісії з «немайданівської» її частини пролунала думка, що це професіонали, і якщо беркутівець не має відкритих злочинів після Майдану і не висвітлений у ЗМІ як злочинець — ми запитували, ким він є. Вони відповідали, що були у резерві: нічого не бачили, стояли далеко. На жаль, такі слова подіяли на членів комісії і більша частина беркутівців вчора пройшла. Я підіймав питання щодо чотирьох таких беркутівців, тому що це були або представники 3-ї роти або ж вони фігурували у ЗМІ. Кандидатури деяких з них вдалося скасувати.

Вчорашній конфлікт мав і позитивні меседжі. Наприклад, сьогодні було встановлено правило: якщо беркутівець працював у час Майдану, а підтверджень про лікарняний немає і він не намагався ухилитися від виконання злочинних наказів — його потрібно відправляти на поліграф. Тобто комісія буде повторно перевіряти тих, кого пропустили вчора.

Андрій Сайчук: А які питання ставитимуться на поліграфі?

Олександр Кравцов: Це питання різного типу і характеру. Зокрема, це і  неприємні перехресні питання, після яких опитувані у більшості випадків починають говорити правду. Після цього складається протокол, на основі якого комісія знову аналізуватиме та робитиме висновки. Комісія має 5-10 хв на прийняття рішення,  а справи приходять із запізненням з якихось причин.

Телефоном спілкуємося також із членом 8-ої атестаційної комісії Дмитром Потєхіним.

Анастасія Багаліка: Дмитре, що можете сказати про ваш досвід атестування колишніх співробітників підрозділу «Беркут»?

Дмитро Потєхін: Можу пишатися: через мою 8–му комісію жоден беркутівець не пройшов.

Андрій Сайчук: Чому вони не пройшли тестування?

Дмитро Потєхін: По-перше, вони не знають законодавства, нічого не знають про права людини, про те, що джерелом влади в Україні є народ і що робити, коли отримують незаконний наказ. І взагалі, я вважаю, що участь колишніх беркутівців у поліції є несумісною із однією із статей Закону «Про Національну поліцію», в якому йдеться про те, що основним критерієм діяльності поліції є довіра людей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+