Слухати

Мешканцям будинку у Костянтинівці виставляють рахунки за ненадані послуги

24 грудня 2015 - 11:57
Десятки мешканців дев’ятиповерхівки по площі Перемоги, 3, обурені. Людей змушують сплачувати за ті комунальні послуги, яких в реальності давно немає
Мешканцям будинку у Костянтинівці виставляють рахунки за ненадані послуги / Новини на Громадському радіо

Пані Лідія мешкає у двокімнатній квартирі, цього року оформила субсидію. У  квартплаті є ліфт, що у її будинку не працює 17 років.

«Несмотря на то, что у нас лифт не работает, с нас берут за лифт», — говорить Лідія Андріївна.

kartonka_zamist_lifta.jpg

Ліфт закладено картоном / «Громадське радіо»
Ліфт закладено картоном
«Громадське радіо»

Крім того, у квартплату включено ряд інших послуг: за обслуговування труб гарячого водопостачання, якого немає понад 10 років, центрального опалення, його теж відрізали усій багатоповерхівці ще на початку 2000-х років, — скаржиться пані Лідія.

«За обслуживание теплотруб с нас берут, у нас вообще ни одной трубы теплой нет в подвале. Дезинфекция, деодорация — за все с нас берется», — жаліється Лідія Андріївна.

obrizana_truba_centralnogo_opalennya_0.jpg

Обрізана труба центрального опалення / «Громадське радіо»
Обрізана труба центрального опалення
«Громадське радіо»

Жінка звернулася до громадських активістів. Вони підрахували, що з 93 грн, які виставляють комунальники  для сплати, реально надається послуг на 38 грн.  Решта — корупційна складова, — наголошує Галина Музикантова — голова ГО «Центр громадського контролю і захисту».

«Лифты не работают с 1998 года, отопления нет с 2000-х годов, у нас были жалобы, есть документы, что уже в 2001 году оно было отрезано. Нет дезинфекции, деодорации, пожарная система находится в разрушенном состоянии, а она сюда входит. Т.е. из 93.86, которые ей насчитаны по квартплате полностью и дается судсидия, 58.55 — это коррупциооные схемы, и только 35.31 она должна платить», — розповіла Галина Музикантова.

obureni_meshkanci.jpg

Обурені мешканці / «Громадське радіо»
Обурені мешканці
«Громадське радіо»

Цією справою зацікавилися ще в одній громадській організації — «Правовий захист прав споживачів». Її голова Олексій Житніков упевнений: обкрадають не просто людей, а й державу, яка компенсує комунальникам частину нарахувань по субсидіях.

«В калькуляции, которая показывает тариф дома, трижды упоминается лифт: обслуживание лифта, электричество на лифт (там электродвигатели, много автоматики) и обслуживание шахты лифта. Это включено в тариф. Там выходит 1.90 грн за 1 м2 жилья у каждого человека, а из этой суммы 81 коп. — это лифт. Фактически их госбюджета выделяются деньги, которые реально не представляются. Это уже воровство из госбюджета», — говорить Житніков.

У комунальній організації «Служба єдиного замовника», яка виставляє людям рахунки по квартплаті, виправдовуються: якщо ліфт не працює, вони не беруть грошей, — пояснила журналісту «Громадського радіо» заступник директора СЄЗу Надія Караміна:

«Лифты не работают — у нас стоят нолики. Я веду контроль. У нас снимается плата за сталько дней, сколько лифт не работает. И это производится ежемесячно».

Втім, люди не вірять таким словам і звернулися разом з активістами  до місцевого відділення поліції з відповідною заявою. Наразі справа набуває розголосу, до активістів почали звертатися інші городяни, які втомилися від комунального беззаконня.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+