Слухати

Суди «бойовиків» непрозорі та некваліфіковані, — ОБСЄ

24 грудня 2015 - 12:50
У звіті моніторингової місії зазначається, що жителі Донбасу по обидва боки лінії фронту мають проблеми з доступом до правосуддя
Суди «бойовиків» непрозорі та некваліфіковані, — ОБСЄ / Новини на Громадському радіо

Мирне населення на Донбасі стикається з проблемами з доступом до правосуддя. Про це йдеться у новому звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.  Звіт «Доступ до правосуддя в контексті конфлікту в Україні» визначає труднощі щодо участі у судових засіданнях, подачі судових позовів та отримання доступу до основних документів, зокрема, свідоцтв про народження і смерть.

Внаслідок захоплення будівель державних установ бойовиками, всі послуги у сфері правосуддя та юстиції України перемістилися з непідконтрольних до підконтрольних українському уряду територій. Судам та органам прокуратури у підконтрольних уряду районах бракує кваліфікованих кадрів і необхідного обладнання, а судові справи були призупинені або закриті через те, що основні матеріали справ залишаються у непідконтрольних уряду районах або були знищені озброєними угрупованнями, йдеться у звіті. 

Багато жителів Донбасу не отримують виклики і повідомлення щодо судового процесу через відсутність у районах їх проживання поштових послуг.

«Навіть якщо особи отримують відповідні повідомлення, вони мають здійснити виснажливу і тривалу подорож до судів, що знаходяться у підконтрольних уряду районах. Крім того, відсутня можливість забезпечити виконання багатьох рішень суду на деяких непідконтрольних уряду територіях Донбасу», — наголошується у звіті. 

На непідконтрольних уряду територіях були засновані паралельні «системи правосуддя», які функціонують поза межами правового поля України. СММ, однак, було встановлено, що ці системи є непрозорими, зазнають постійних змін, потерпають від нестачі кваліфікованого персоналу і у багатьох випадках взагалі не спроможні функціонувати.

«У світлі цих проблем СММ підкреслює першорядну важливість забезпечення всіх осіб доступом до правосуддя»,  – зазначає голова СММ ОБСЄ Ертурул Апакан.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+